نخستین زن نقش مقابل جیمز باند درگذشت
زنی که برای نخستین بار در مجموعه فیلم‌های جیمز باند و در کنار او ظاهر شده بود، درگذشت. یونیس گیسون بریتانیایی که به هنگام مرگ ۹۰ سال داشت، در کنار شان کانری در دو فیلم "دکتر نو" و "از روسیه با عشق" ایفای نقش کرده بود.

خبر درگذشت یونیس گیسون روز شنبه (۹ ژوئن/ ۱۹ خرداد) در حساب رسمی توییتری او منتشر شد. همان‌جا در درباره‌اش نوشته‌اند: «زنی فوق‌العاده که بر هر که او را می‌دید تأثیری ماندگار می‌گذاشت». این هنرپیشه بریتانیایی که به هنگام مرگ ۹۰ سال داشت، روز جمعه گذشته درگذشت.

گیسون همان زنی است که در نخستین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند با عنوان "دکتر نو" (۱۹۶۲ میلادی)، خود را سر میز قمار به شان کانری بدین‌شکل معرفی می‌کند: «ترنچ. سیلویا ترنچ». سپس هنگامی که او نام مأمور مخفی "۰۰۷" را می‌پرسد، پاسخ شان کانری برای همیشه به مُهر فراموش‌نشدنی این مجموعه فیلم‌ها تبدیل می‌شود: «باند. جیمز باند».

یونیس گیسون یک سال بعد (۱۹۶۳) دوباره در نقش "باند گرل" در کنار شان کانری در فیلم "از روسیه با عشق" دیده می‌شود. "باند گرل" نقشی است که ایفای آن در تمام فیلم‌های مجموعه جمیز باند را زنی زیبا برعهده دارد؛ زنی که یا همراه جیمز باند است یا در مقابل او قرار می‌گیرد.

مایکل جی. ویلسون و باربارا براکلی، تهیه‌کنندگان مجموعه فیلم‌های جیمز باند، از طریق حساب کاربری رسمی توییتری "۰۰۷"، با بازماندگان این هنرپیشه بریتانیایی ابراز همدردی کرده‌اند.

گیسون تنها زنی بوده که دو بار در نقش "باند گرل" در کنار جیمز باند ایفای نقش کرده است. این هنرپیشه بریتانیایی تنها در فیلم‌های "۰۰۷" بازی نکرده، بلکه در سال ۱۹۵۸ در فیلم ترسناک "انتقام فرانکنشتاین" و نیز در سریال "انتقام‌جویان" نقش‌آفرینی کرده است.

یوبنیس گیسون در نخستین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند با عنوان دکتر نو (۱۹۶۲ میلادی) خود را سر میز قمار اینگونه معرفی می‌کند: «ترنچ. سیلویا ترنچ». سپس هنگامی که او نام مأمور مخفی ۰۰۷ را می‌پرسد، پاسخ شان کانری برای همیشه به مُهر فراموش‌نشدنی این مجموعه فیلم‌ها تبدیل می‌شود: «باند. جیمز باند». گیسون یک سال بعد در نقش باند گرل در کنار شان کانری در فیلم از روسیه با عشق حضور یافت.

یوبنیس گیسون در نخستین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند با عنوان "دکتر نو" (۱۹۶۲ میلادی) خود را سر میز قمار اینگونه معرفی می‌کند: «ترنچ. سیلویا ترنچ». سپس هنگامی که او نام مأمور مخفی "۰۰۷" را می‌پرسد، پاسخ شان کانری برای همیشه به مُهر فراموش‌نشدنی این مجموعه فیلم‌ها تبدیل می‌شود: «باند. جیمز باند». گیسون یک سال بعد در نقش "باند گرل" در کنار شان کانری در فیلم "از روسیه با عشق" حضور یافت.

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.