کارل لاگرفلد، طراح نامدار مد درگذشت
کارل لاگرفلد، طراح آلمانی مد، در سن ۸۵ سالگی چشم از جهان فروبست. او ماه گذشته برای نخستین بار در نمایش مد "شانل" غایب بود و این گمانه‌زنی را تقویت کرد که وضع سلامتی او خوب نیست.

خانه مد "شانل" در پاریس روز سه‌شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) اعلام کرد که کارل لاگرفلد طراح معروف مد در سن ۸۵ سالگی چشم از جهان فروبسته است.

لاگرفلد که رئیس و طراح اصلی خانه مد "شانل" در پاریس بود، در ماه ژانویه سال جاری در مراسم نمایش مد ‌قیمتی "شانل" شرکت نکرد. او علت این امر را "خستگی مفرط" اعلام کرده بود.

در آن زمان یکی از منتقدان مد گفته بود که لاگرفلد برای نخستین بار پس از ۴۰ سال در نمایشگاه مد "شانل" شرکت نکرده است و این نشانه خوبی نیست. خود خانه مد "شانل" در مورد این غیبت موضعگیری نکرد.

کارل لاگرفلد آخرین بار اوایل ماه فوریه از طریق یک پیام ویدیویی وضعیت بد سلامتی خود را تکذیب کرد و گفت خوشحال است که توانسته دوباره کمی استراحت کند.

کارل لاگرفلد که در شهر هامبورگ آلمان زاده شد، از سال ۱۹۸۳ طراح اصلی "شانل" بود و به سبب آوازه‌ای که در پهنه‌ مد به هم زد، به او "قیصر کارل" هم می‌گفتند .

او در کنار "شانل" مارک خود "کارل لاگرفلد" را هم به شهرت رساند و فروشگاه‌های زیادی تحت این نام در شهرهای بزرگ آلمان فعالیت می‌کردند.

کارل لاگرفلد همچنین به عنوان عکاس هنری فعالیت داشت. او از سال‌ها پیش در پاریس، یعنی شهر مد، زندگی می‌کرد.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.