خشایار الوند، نویسنده "پایتخت" و "شب‌های برره"، چشم از جهان فرو‌بست
خشایار الوند، فیلمنامه نویس مشهور و خالق آثار طنزی چون «نقطه چین»، «در حاشیه» و «مجموعه های پایتخت»، « قهوه تلخ» در اثر سکته قلبی درگذشت. او به هنگام مرگ ۵۱ سال داشت.

خشایار الوند یکی از نویسنده های سرشناس سینما و تلویزیون در ایران بود که نویسندگی سریال هایی چون نقطه چین ، کمربندها را ببندیم ، شبهای برره ، باغ مظفر ، گنج مظفر ، مرد دوهزار چهره ، مرد هزار چهره ، مسافران ، قهوه تلخ ، پایتخت ، ساخت ایران ، ویلای من ، شوخی کردم ، درحاشیه ، علی البدل ، دیوار به دیوار و ... را برعهده داشت.

خشایار الوند، متولد سال ۱۳۴۶ بود و فعالیتهایش در سینما را از سال ۱۳۶۳ آغاز کرد. وی برادر کوچک سیروس الوند کارگردان سرشناس ایران است.

حجت قاسم زاده اصل فیلمنامه نویس و رئیس کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا با اشاره به درگذشت خشایار الوند گفت که متاسفانه سینمای ایران امروز فردی خلاق و خوش نیت را از دست داد و همه ما از این اتفاق دلمان سوخت.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیکر زنده یاد خشایار الوند روز شنبه ۱۱ اسفند ماه ساعت ۱۰ صبح از خانه سینمای شماره ۲ در خیابان وصال تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.