ابراهیم آبادی، بازیگر سینما و تئاتر، درگذشت
ابراهیم آبادی، بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون، که از دو هفته پیش در کما بود، شامگاه پنج‌شنبه، ۹ آبان، در بیمارستانی در تهران درگذشت.

ابراهیم آبادی متولد سال ۱۳۱۳ بود و با شروع غائله آذربایجان در سال ۱۳۲۵ از تبریز به تهران مهاجرت و تئاتر را از هنگام تحصیل در مدرسه روزبه شروع کرد.

آقای آبادی یکی از سه دانشجوی ایرانی بود که در دهه ۱۳۳۰ در جریان تبادلات فرهنگی و دانشجویی برای ادامه تحصیل به پراگ، پایتخت چک، رفتند و در این شهر کارگردانی تئاتر خواندند.

ابراهیم آبادی در تمام سال‌های طولانی فعالیت حرفه‌ای خود، علاوه‌ بر فعالیت در تئاتر، در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بازی کرد و از جمله محبوب‌ترین بازیگران نقش مکمل در سینما بود.

فیلم‌های «بوی کافور، عطر یاس»، «توکیو بدون توقف»، «صد سال به این سال‌ها»، «مومیایی ۳»، «آپارتمان شماره ۱۳» ، «دزد عروسک‌ها» و «گراند سینما» شماری از فیلم‌های سینمایی است که او در آنها بازی کرد.

از معروف‌ترین سریال‌های تلویزیونی او نیز می‌توان «مختارنامه»، «پاورچین »، «شب دهم» و «معصومیت از دست رفته» را نام برد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.