اسماعیل شیشه‌گران، نقاش و طراح گرافیک، در انزوا درگذشت

اسماعیل شیشه‌گران، نقاش و طراح گرافیک، در ۶۴ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

رؤیا مشعوف، مدیر گالری افرند، به خبرگزاری ایسنا گفته است زمان درگذشت اسماعیل شیشه‌گران سه روز پیش بوده است.

خانم مشعوف همچنین اعلام کرده که مراسم تشییع او هنوز برگزار نشده و به درخواست خانواده‌اش قرار است این مراسم خصوصی برگزار شود.

اسماعیل شیشه‌گران، برادر بهزاد و کورش شیشه‌گران، است که هر سه از نقاشان و طراحان سرشناس معاصرند، اما اسماعیل که از دو برادر دیگر خود جوان‌تر بود، چندان علاقه‌ای به حضور در گالری‌ها و رسانه‌ها نداشت.

شیشه‌گران دو سال پیش درباره انزوای خود به ماهنامه شبکه آفتاب گفته بود: «من وضعیت هنرمندها را درباره‌ مسائل اجتماعی و سیاسی خوب نمی‌بینم. خیلی بی‌تفاوت‌اند. دنبال باندبازی‌ هستند که هرجور شده کارشان را بفروشند.»

او همچنین افزوده بود: «هنرمندانی که نگاه اجتماعی و سیاسی دارند، همیشه تنها می‌مانند، چون کار فرهنگی خالص انجام می‌دهند، بی‌اجر و مزد و پر از خستگی.»

در کارنامه حرفه‌ای او برپایی چندین نمایشگاه انفرادی نقاشی، گرافیک و طراحی همچون «صلح»، «پایان قرن»، «سیگار»، «سکوت»، «جام‌ جهانی فوتبال»، «خاکستر»، «دوچرخه» و شرکت در بیش از ۴۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از ایران دیده می‌شود.

همچنین نام اسماعیل شیشه‌گران در کنار نام برادرانش پای شمار چشمگیری از پوسترهای مربوط به انقلاب ۵۷ دیده می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.