المپیا دوکاکیس، بازیگر هالیوود و برنده اسکار درگذشت

المپیا دوکاکیس، هنرپیشه معروف آمریکایی در سن ۸۹ سالگی درگذشت. او در سال ۱۹۸۸ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای درخشش در فیلم "ماه‌زده" دریافت کرد. دوکاکیس در عرصه تئاتر نیز فعالیت داشت.

هالیوود یکی دیگر از ستارگان خود را از دست داد. المپیا دوکاکیس، هنرپیشه آمریکایی در پی بیماریی چندین‌ماهه و سخت در سن ۸۹ سالگی در نیویورک درگذشت.

خبر درگذشت دوکاکیس را برادر او روز شنبه ۱۱ اردیبهشت (اول ماه مه) با انتشار پیامی در شبکه فیس‌بوک اعلام کرد.

دوکاکیس به ویژه در ایفاگری نقش‌های مکمل به شهرت رسید، از جمله در فیلم‌های "ماه‌زده" و "ماگونولیاهای فولادی".

او در سال ۱۹۸۸ به خاطر درخشش در فیلم "ماه‌زده" دو جایزه مهم را شکار کرد: جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش مکمل زن.

شر، خواننده و هنرپیشه مشهور هالیوود که نقش اول را در فیلم "ماه‌زده" بر عهده داشت، به یاد و گرامیداشت دوکاکیس پیامی در شبکه توئیتر منتشر کرد.

دوکاکیس که یونانی‌تبار بود، در ژوئن سال ۱۹۳۱ در لاول در ایالت ماساچوست به دنیا آمد و فعالیت‌های بازیگری خود را از صحنه تئاتر آغاز کرد و بعدها پا به عرصه سینما گذاشت.

آغاز فعالیت‌های سینمایی او به اواسط دهه شصت میلادی برمی‌گردد؛ فعالیت‌هایی که تا سال ۲۰۱۹ و مدتی پیش از بیماری و مرگ او ادامه داشت.

سریال کوتاه "داستان‌های شهر" که شرکت نت‌فلیکس آن را تهیه و پخش کرده، آخرین اثری بود که المپیا دوکاکیس در آن بازیگری کرد. او در این سریال یکی از نقش‌های اصلی را بر عهده داشت.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.