انتقاد کارشناسان سازمان ملل از رویکرد ترامپ به رسانه ها
دو کارشناس سازمان ملل متحد می گویند حملات کلامی دونالد ترامپ علیه رسانه ها خطر خشونت علیه روزنامه نگاران را افزایش داده است.

دیوید کی، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور آزادی عقیده و ادیسون لانزا از اعضای کمیسیون آمریکایی حقوق بشر می گویند حملات دونالد ترامپ علیه رسانه ها آزادی مطبوعات را به خطر انداخته است.

دونالد ترامپ بارها از رسانه ها انتقاد کرده و آنها را "اخبار جعلی" و "دشمن مردم آمریکا" نامیده است.

آقای کی و آقای لانزا در بیانیه مشترکشان هشدار دادند که حملات آقای ترامپ خطر حملات خشونت آمیز علیه روزنامه نگاران را افزایش می دهد.

پیش از این نیز ناشر روزنامه نیویورک تایمز از دونالد ترامپ خواسته بود از متهم کردن روزنامه نگاران به دشمنی با مردم پرهیز کند.

ایوانکا ترامپ، دختر آقای ترامپ که همزمان مشاور اوست، پنجشنبه تاکید کرد، رسانه ها دشمن مردم نیستند.

در پی این موضع گیری، آقای ترامپ با انتشار یک توییت نوشت: "پاسخ منفی او کاملا درست است. رسانه های خبری جعلی که بخش عمده رسانه ها را تشکیل می دهند، دشمن مردم هستند."

همزمان، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

عدم پاسخگویی خانم سندرز به سوال خبرنگار سی ان ان که از او خواست درباره نام برده شدن از رسانه ها به عنوان دشمن مردم موضع گیری کند، منجر شد تا این خبرنگار جلسه پرسش و پاسخ کاخ سفید را ترک کند.

با این حال، آقای ترامپ بار دیگر امروز در یک سخنرانی در پنسیلوانیا رسانه ها را منبع "اخبار جعلی خواند" که با هو کردن روزنامه نگاران حاضر در محل سخنرانی از سوی هواداران آقای ترامپ همراه شد.

این رویکرد آقای ترامپ با انتقاد دموکرات ها و بعضی از اعضای جمهوری خواه کنگره همراه شده است.

سناتور جمهوری خواه، جف فلیک رفتار آقای ترامپ را با جوزف استالین از رهبران پیشین شوروی مقایسه کرده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.