دبیر کل سازمان ملل متحد، دربارۀ ویرانی بندر "حدیده" و بروز فاجعه در یمن هشدار داد
"آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه ١٢ نوامبر/٢١ آبان، نسبت به ویرانی بندر "حدیده" و بروز فاجعه‌ای احتمالی در یمن هشدار داد و مجدداً خواستار پایان دادن به خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس در این منطقه شد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد که برای شرکت در مراسم سالروز پایان جنگ جهانی اول به پاریس سفر کرده بود، روز دوشنبه ١٢ نوامبر/٢١ آبان، در گفتگو با رادیوی فرانسوی "فرانس اَنتِرFrance Inter "، اظهار داشت که «اگر بندر "حدیده" ویران شود، وضعیتی به شدت فاجعه‌بار به وجود خواهد آمد». وی افزود که «باید به خشونت، جنگ و دشمنی در این منطقه پایان داد و مذاکره‌ای سیاسی را در این راستا آغاز نمود تا بتوان برای جلوگیری از بروز فاجعه‌ای عظیم در سال آینده، به راه حلی انسانی دست یافت».

آنتونیو گوترش، ضمن اشاره به اقدامات سازمان ملل متحد در رساندن کمک‌های غذایی به بیش از ٨ میلیون یمنی، اظهار داشت که این تعداد در سال آیندۀ میلادی به ١٤ میلیون نفر خواهد رسید. وی تأکید کرد که «اکنون فرصتی است تا بازیگران اصلی این جنگ، دولت‌های عربستان سعودی و امارات متحدۀ عربی و شورشیان حوثی، متوجه شوند که سرانجام در این جنگ هیچکس پیروز نخواهد شد».

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود که ایالات متحدۀ آمریکا، روسیه، کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای منطقه، در خصوص پایان دادن به جنگ داخلی یمن، به اتفاق نظر رسیده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.