آنگ سان سوچی دیگر «سفیر وجدان» نیست؛ فرار روهینگیا از اردوگاه‌های بنگلادش
یک روز پس از آن که سازمان عفو بین‌الملل جایزه بین‌المللی «سفیر وجدان» را از خانم آنگ سان سوچی به دلیل وضعیت مردم مسلمان روهینگیا پس گرفت، گزارش‌ها از فرار این آوارگان از اردوگاه‌های بنگلادش حکایت دارد.

عفو بین‌الملل روز دوشنبه رسما در بیانیه‌ای شدیداللحن اعلام کرد که بزرگ‌ترین جایزه حقوق بشری خود با عنوان «سفیر وجدان» را از خانم آنگ سان سوچی به دلیل سکوتش در برابر وضعیت روهینگیا پس می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است: «امروز عمیقا احساس نومیدی می‌کنیم که شما دیگر نماد امید و شهامت و دفاع تا پای مرگ از حقوق بشر نیستید.»

در برابر خواسته بی‌شماری از افراد برای پس گرفتن جایزه صلح نوبل از خانم سوچی، او توانسته بود این جایزه را حفظ کند، اما نتوانست از چنگ سازمان عفو بین‌الملل بگریزد.

در همین حال روز سه‌شنبه روزنامه بریتانیایی گاردین به نقل از چند سازمان کمک‌رسانی در بنگلادش خبر داد که عده زیادی از آوارگان روهینگیا برای آن که مجبور به بازگشتن به کشور خود یعنی میانمار نشوند از اردوگاه‌های خود می‌گریزند.

بازگرداندن مسلمانان روهینگیا قرار است روز پنج‌شنبه هفته جاری آغاز شود، اما طبق گزارش‌ها چهار هزار نفری که قرار است به عنوان اولین گروه به میانمار بازگردند بدون رضایت خود در فهرست قرار گرفته‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.