نیروی صلحبان سازمان ملل وجود تونل در مرز لبنان و اسرائیل را تایید کرد
فرمانده نیروی صلحبان سازمان ملل در لبنان به همراه تیمی فنی، از مناطق مرزی اسرائیل و لبنان بازدید، و تایید کرده است که در روستای مطله، در قلمرو اسرائیل، تونل‌هایی وجود دارد.

نیروی صلحبان سازمان ملل در بیانیه‌ای می‌گوید که در این زمینه با طرفین در تماس است و برایش "بسیار مهم است که تصویر کلی این رویداد جدی روشن شود".

بازدید از منطقه مرزی و انتشار بیانیه صلحبانان پس از آن انجام می‌شود که اسرائیل از کشف تونل‌‌هایی خبر داد و حزب‌الله لبنان را متهم کرد که با کندن این تونل‌ها قصد انجام حملاتی در قلمرو اسرائیل را داشته است.

اسرائیل تاکنون مختصات دو حلقه از تونل‌های ادعایی را منتشر کرده و از صلحبانان سازمان ملل خواسته است که آنها را خراب کنند.

روز چهارشنبه نبیه بری، رئیس مجلس لبنان و از جنبش امل، متحد حزب‌الله، گفت اسرائیل سندی برای اثبات ادعای خود درباره تونل‌‎ها ارائه نکرده است.

اسرائیل از سه روز پیش عملیاتی را آغاز کرده تا تونل‌هایی را که حفرشان به حزب‌الله نسبت داده شده کشف و تخریب کند.

ارتش اسرائیل گفته است که تونل‌های کشف‌شده هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده بوده و خطری فوری از جانب آنها متوجه اسرائیل نمی‌شده است.

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.