گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل خواستار دسترسی فوری نازنین زاغری و نرگس محمدی به درمان های پزشکی شدند
شش گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل با انتشار بیانیه ای از حکومت ایران خواستند که فوراً کمک های پزشکی را در اختیار دو زندانی این کشور خانم ها نازنین زاغری-راتکلیف و نرگس محمدی قرار بدهد.

در بیانیۀ گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل می خوانیم : "از حکومت ایران می خواهیم فوراً و بدون قید و شرط دسترسی نازنین زاغری-راتکلیف و نرگس محمدی را به دارو و کمک های پزشکی که بارها از شما تقاضا کرده اند، فراهم کنید." گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل وضعیت جسمانی این دو زندانی را در ایران وخیم خوانده اند.

دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی ایران نازنین زاغری-راتکلیف، کارمند بنیاد تامپسون رویترز را به اتهام شرکت در تظاهرات ضدحکومتی سال ١٣٨٨ به پنج سال زندان محکوم کرده است. همسر او ریچارد راتکلیف گفته است که وضعیت جسمانی خانم زاغری در زندان اوین رو به وخامت نهاده است. به گفتۀ ریچارد راتکلیف، خانم زاغری در زندان متوجه رشد یک غده در سینه اش شده و از خواب رفتگی دست و پای خود رنج می برد. نرگس محمدی، فعال حقوق بشر و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر، که از بیماری فلج کننده رنج می برد از سال ۲۰١۵ در زندان به سر می برد. او سال گذشته به اتهام "تشکیل و هدایت یک گروه غیرقانونی" به شش سال زندان محکوم شد.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، اظهارات دیروز خانوادۀ خانم زاغری را در مورد وضعیت وخیم جسمانی وی در زندان اوین "غرض ورزی" خواند و گفت که بیشترین توجه به این محکومین می شود.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.