دور تازه بازداشت فعالان مدنی در عربستان سعودی: هفت نویسنده و وبلاگ‌نویس بازداشت شدند
منابع حقوق‌بشری در عربستان سعودی از بازداشت هفت تن که دارای تابعیت‌های آمریکایی و سعودی هستند، خبر دادند. مقامات عربستان سعودی، پیش از دور تازه بازداشت‌ها، نسبت به آزادی تمامی فعالان حقوق‌بشری بازداشت شده، وعده داده بودند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک سازمان مدافع حقوق بشر در عربستان سعودی، "القسط"، گزارش داد: افرادی که به تازگی بازداشت شدند، از جمله نویسندگان و وبلاگ‌نویسانی بودند که درباره لزوم انجام إصلاحات در این کشور، اظهارنظر نموده بودند.

این نهاد حقوق‌بشری در عربستان سعودی تاکید کرده است که این افراد بطور مستقیم فعالیت حقوق بشری نداشته اند و تنها از لزوم انجام تغییرات اجتماعی حمایت کرده‌اند.

در میان بازداشت‌شدگان اخیر، اسامی افرادی همچون بَدِر الابراهیم، پزشک و نویسنده، همچنین صلاح الحیدر، فعال مدنی، وجود دارد. هر دو این بازداشت‌شدگان دو تابعیتی و دارای ملیت‌های سعودی و آمریکایی هستند.

شماری از فعالان حقوق‌بشری، مخالفان سیاسی، شعرا، کارشناسان اقتصادی و دانشگاهیان، از شهریور دو سال پیش تاکنون (سپتامبر ۲۰۱۷) در عربستان سعودی بازداشت شدند.

عربستان سعودی، بارها، بدلیل وضعیت فعالان حقوق بشری بازداشت شده، مورد انتقاد مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری قرار گرفته است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.