غالب اعدام شدگان اخیر در عربستان شیعه بوده اند
*"سازمان دیده بان حقوق بشر" اعلام کرد که ٣٣ تن از ٣۷ نفری که به اتهام تروریسم و افراطیگری در عربستان اعدام شدند، شیعه بوده اند. در ایران محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجۀ جمهوری اسلامی، سکوت ایالات متحد آمریکا را در خصوص این اعدام ها سرزنش کرد.

وزیر امور خارجۀ تهران در پیامی توئیتری نوشت که دولت دونالد ترامپ پس از آنکه قتل روزنامه نگار سعودی جمال قاشقچی را نادیده گرفت، اکنون در قبال اعدام ٣٧ نفر توسط دولت ریاض سکوت می کند که دو روز پس از عید پاک یکی از اعدام شدگان را حتا به صلیب می‌کشد.

سه شنبه ۲٣ آوریل دولت عربستان ٣٧ نفر را به اتهام تشکیل سلول های تروریستی و داشتن افکار افراطی در شهرهای ریاض، مدینه، مکه و همینطور در مناطق القصیم و اسیر اعدام کرد. اعدام ها در عربستان عمدتاً از طریق گردن زدن و گاه در ملاء عام صورت می گیرند.

سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارش سالانه اش نوشت که در سال ۲٠۱۸ بعد از چین، جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی، ویتنام و عراق دارای بیشترین شمار اعدام ها در جهان هستند.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.