مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تعیین شد
"کورنل فروتا"، دیپلمات رومانیایی، به‌عنوان سرپرست موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و جانشین یوکیا آمانو، برگزیده شد. کورنل فروتا، دیپلمات رومانیایی مستقر در وین و هماهنگ‌کننده ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، تا زمان تعیین مدیرکل این نهاد جهانی، کورنل فروتا، از سوی شورای حکام آژانس سرپرست موقت این نهاد خواهد داشت.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای حفظ عملکرد منظم و روان این نهاد جهانی، شورای حکام در نشستی فوق‌العاده آقای کورنل فروتا را به عنوان مدیرکل موقت، تا زمان تعیین مدیرکل دائمی، منصوب نمود.

در پی درگذشت یوکیا آمانو، برخی از گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که مری آلیس هیوارد، معاون یوکیا آمانو، بطور موقت به سرپرستی این نهاد جهانی منصوب شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز دوشنبه گذشته ۲۲ ژوئیه، در نامه‌ای به کشورهای عضو این سازمان از درگذشت یوکیا آمانو، مدیرکل این سازمان، خبر داد.

کورنل فروتا، سرپرست موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در سال ۲۰۱۳ به سمت هماهنگ‌کننده ارشد این نهاد منصوب شد.

آقای فروتا، از دهه ۹۰ میلادی در مقام دیپلمات در وزارت امور خارجه رومانی فعالیت داشت. وی در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ بعنوان سفیر و نماینده رومانی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشغول به کار بود.

در سوابق کاری کورنل فروتا، می‌توان به پست‌های ارشد و مدیریتی متعدد در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از جمله معاونت شورای حکام و رییس شورای سیاست‌گذاری میان مدت آژانس اشاره کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.