سازمان ملل خواستار پایان دادن به خشونت علیه زنان شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز دوشنبه چهارم آذر ماه خواستار پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران شد.

دبیرکل سازمان ملل این اظهارات در یک پیام ویدئویی به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان بیان کرده است.

آنتونیو گوترش گفته است: من از دولت‌ها، بخش خصوصی، جامعه مدنی و مردم در سرتاسر جهان می‌خواهم که در برابر خشونت جنسی و سوء استفاده از زنان قاطعانه بایستادند.

وی اضافه کرده است: ما باید با قربانیان، فعالان و مدافعان حقوق زنان همبستگی بیشتری نشان دهیم و می‌بایست حقوق زنان و حق فرصت‌های برابر را برای زنان ترویج کنیم.

آنتونیو گوترش همچنین گفته است، سازمان ملل به پایان دادن به تمامی اشکال خشونت علیه زنان و دختران متعهد است.

دبیرکل سازمان ملل متحد اضافه کرده است، خشونت جسمی یا جنسی وحشتناک ترین ، مداوم و گسترده‌ترین نقض حقوق بشر در جهان است و از هر سه دختر و زن، یک نفر در طول زندگی خود با آن مواجه شده است.

آنتونیو گوترش تصریح کرده است، فراموش نکنیم نابرابری های جنسیتی که باعث گسترش فرهنگ تجاوز جنسی می شود، اساسا به دلیل عدم تعادل در قدرت است. ننگ، تصورات غلط، بیان نکردن خشونت جنسی و اجرای ضعیف قوانین فقط مصونیت از مجازات را به دنبال خواهد داشت. تجاوز جنسی همچنان به عنوان یک سلاح وحشتناک در جنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آمار سازمان ملل نشان می دهد که ۷۵۰ میلیون دختر قبل از ۱۸ سالگی ازدواج کرده اند و ۲۰۰ میلیون زن و دختر ختنه شده‌اند.

طبق این آمار ٬ در سال ۲۰۱۷ دستکم ۸۷ هزار زن در سراسر جهان «به دلیل زن بودن» به قتل رسیدند که ۵۸ درصد این افراد به دست والدین یا اعضای خانواده خود کشته شده‌اند.

با استفاده از وب سایت سازمان ملل؛ خ/ت

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.