گوترش خواستار اقدامی مشترک علیه یهودی‌ستیزی شد
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در ارتباط با حمله به یهودیان ساکن ایالت نیویورک هشدار داد. او در نامه‌ای که به فرماندار نیویورک نوشت، خواستار اقدامی مشترک علیه یهودی‌ستیزی شد.

پس از حمله به یک خانه یهودی در ایالت نیویورک آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد به این حادثه واکنش نشان داد و خواستار اقدام مشترک در مبارزه با یهودی‌ستیزی شد.

گوترش در نامه‌ای که به اندرو کوئومو، فرماندار نیویورک نوشت حمله به یهودیان و همچنین حوادث مربوط به یهودی‌ستیزی را که قبلا در نیویورک رخ داده را به شدت محکوم کرد.

گوترش در ادامه نامه خود نوشت: «اکنون بیش از هر زمان دیگر ما باید در برابر یهودی‌ستیزی و همه اشکال نفرت‌پراکنی، تعصب و تبعیض با هم همکاری کنیم.»

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد که ثروت و قدرت نیویورک در تنوع آن نهفته است. دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین تاکید کرد: «شما حمایت کامل من و سایر رهبران را برای حراست، امنیت و عزت همه کسانی را دارید که می‌خواهند ایالت نیویورک را به چراغ امید و تفاهم در سراسر جهان تبدیل کنند.»

شامگاه شنبه (۲۸ دسامبر) در ایالت نیویورک خانه یک خاخام یهودی با چاقو مورد حمله قرار گرفت. در این حمله پنج نفر زخمی شدند که هم‌کنون در بیمارستان بستری هستند. گفته می‌شود حال دو نفر از آنها وخیم است. یکی از افراد زخمی پسر خاخام است.

بنا بر اعلام روابط عمومی شورای یهودیان، خانه‌ای که هدف حمله قرار گرفته در محله ‌مانزی در شمال شهر نیویورک و در نزدیکی یک کنیسه قرار دارد.

به گفته شورای یهودیان حمله زمانی روی داده که در خانه خاخام عده زیادی برای برگزاری مراسم سنتی حنوکا گرد آمده بودند.

مرد مهاجم پس از ایراد ضربات قمه متواری شد، اما پلیس او را دستگیر کرد.

سیاستمداران در سراسر جهان این حمله را به شدت محكوم كردند.

در سال‌های اخیر در ایالات متحده آمریکا حمله به محافل و افراد یهودی بالا گرفته است؛ به ویژه در مناطقی مانند نیویورک که عده بیشتری یهودی زندگی می‌کنند.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.