کمیته حمایت از فریبا عادلخواه و رولان مارشال: وضعیت جسمانی این دو پژوهشگر در اوین «هشداردهنده» است
کمیته حمایت از فریبا عادلخواه، نسبت به وخامت حال این پژوهشگر ایرانی-فرانسوی، که در زندان اوین است، هشدار داد و وضعیت سلامت او را هشداردهنده اعلام کرد. وضعیت جسمانی رولان مارشال، دیگر پژوهشگر فرانسوی و شریک زندگی فریبا عادلخواه که وی نیز در زندان اوین است، «ناپایدار» اعلام شده است.

کمیته حمایت از فریبا عادلخواه و رولان مارشال، دو پژوهشگر فرانسوی، که هر دو در زندان اوین در تهران در حبس به سر می‌برند، روز جمعه ۳۱ ژانویه/۱۱ بهمن، در نشستی در حمایت از دو همکار پژوهشگر خود، زیر عنوان «اسارت بدون دلیل»، نسبت به وضعیت آنان هشدار دادند.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی-فرانسوی بنیاد بین‌المللی مطالعات علوم سیاسی در فرانسه، از روز ۲۴ دسامبر ۲۰۱۹، در زندان اوین در اعتصاب خشک به سر می‌برد. رولان مارشال، شریک زندگی فریبا عادلخواه و پژوهشگر فرانسوی هم که به ایران سفر کرده بود، در زندان اوین است.

کمیته حمایت از فریبا عادلخواه و رولان مارشال تاکید کرد: گزارش‌هایی از داخل زندان اوین به این کمیته در فرانسه رسیده است که موجب افزایش نگرانی نسبت به وضعیت جسمانی فریبا عادلخواه شده است که بیش از ۳۵ روز است در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

این کمیته در عین حال خاطرنشان کرده است: فریبا عادلخواه هنوز توانایی راه رفتن و نشستن را دارد اما اعتصاب غذای طولانی مدت بر تعادل او تاثیر منفی گذارده است.

فریبا عادلخواه، روز ۷ ژانویه/۱۷ دی، از اتهام جاسوسی تبرئه شد اما دو اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم» و «تبلیغ علیه نظام» همچنان در پرونده او موجود است.

فریبا عادلخواه که از روز ۱۷ خرداد/۷ ژوئن، در بازداشت به سر می‌برد، خواستار ملاقات با شریک زندگی خود رولان مارشال شده بود اما سعید دهقان، وکیل مدافع فریبا عادلخواه و رولان مارشال، از جلوگیری از ملاقات این زوج زندانی در اوین خبر داد زیرا ازدواج این زوج رسمی نشده است.

در پی بازداشت فریبا عادلخواه و رولان مارشال در ایران، کمیته‌های متعددی در حمایت از این دو پژوهشگر در فرانسه تشکیل شد.

یک کمیته محلی حمایت از این دو پژوهشگر در استان آلزاس فرانسه اعلام کرد: تجمعی در حمایت از آنان روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن/۱۱ فوریه، در شهر استراسبورگ، مقر پارلمان اروپا، برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.