مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید همکاری‌های ایران با این آژانس همچون گذشته ادامه دارد
رافائل ماریانو گروسی، مناسبات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ایران را در حال حاضر «غیرمعمول و ویژه» توصیف کرد، زیرا این کشور از یک سو در پنج مرحلۀ پیاپی اجرای تعهدات خود در برجام را کاهش داده و از سوی دیگر همکاری های خود را با این نهادِ دیده بان سازمان ملل متحد در زمینۀ انرژی هسته‌ای حفظ کرده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفتگو با شبکۀ انگلیسی زبان «یورونیوز» تاکید کرد که بازرسان این سازمان کار کنترل و نظارت خود را در ایران دنبال می‌کنند و گزارش‌های خود را در این باره در اختیار جامعۀ جهانی قرار می‌دهند.

رافائل ماریانو گروسی می‌گوید «آنچه بازرسان آژانس مشاهده کرده‌اند اینست که فعالیت‌های ایران در این زمینه روز بروز به درجۀ کمتری از تطابق با توافق ٢٠١۵ می‌رسد». او با این حال تاکید می‌کند که کار ارزشمند آژانس در این زمینه دقیقاً اینست که «واقعیت‌ها را مشاهده و اعلام» می‌کند. بگفتۀ او «تا هنگامی که کنترل انجام می‌شود، تا هنگامی که بازرسان [آژانس] در محل هستند، تا هنگامی که ایران پروتکل الحاقی به توافق نامۀ تضمین‌های عمومی را که با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منعقد کرده به اجرا می‌گذارد، جامعۀ بین‌المللی از هر گونه تحول نگران کننده‌ای [در این زمینه] بفوریت آگاه می‌شود».

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.