کانون کارگردانان سینمای ایران اظهارات شهاب حسینی درباره مسعود کیمیایی را محکوم کرد

«کانون کارگردانان سینمای ایران» انتقادات شهاب حسینی به مسعود کیمیایی را محکوم کرد و آن را «بی‌حرمتی به فیلمساز برجسته موج نو سینمای ایران» خواند.

شورای مرکزی کانون کارگردانان در بیانیه خود «بی‌احترامی، اتهام و اظهارات ناشایست نسبت به تنها یک ابراز عقیده و نظر شخصی» را شدیداً محکوم کرده است.

شهاب حسینی، تهیه‌کننده و بازیگر فیلم «شین»، روز یکشنبه در نشست خبری این فیلم به‌شدت به مسعود کیمیایی و سایر کسانی که جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده‌اند تاخت.

شماری از کارگردانان، سی و هشتمین جشنواره فجر را در اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافری توسط سپاه تحریم کرده بودند.

در بیانیه کانون کارگردانان سینمای ایران آمده است: «بسیار متأسفیم که در تریبون رسمی جشنواره فیلم فجر، فرصت این بی‌حرمتی‌ها داده می‌شود و جشنواره این چنین جولانگاه تخریب هنرمندان شده است».

اظهارات شهاب حسینی و انتقادهای تند او علیه مسعود کیمیایی واکنش‌های دیگری نیز برانگیخته است. از جمله منیژه حکمت، فیلمساز، در توئیت‌هایی خطاب به شهاب حسينى نوشت: «نیاموختی».

حامد اسماعیلیون که همسر و دخترش در هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی کشته شدند نیز در واکنش به بخشی از اظهارات شهاب حسینی که به قربانیان این حادثه اشاره کرده بود نوشت: «نانت را در خون ما نزن».

با این حال اظهارات شهاب حسینی با استقبال هواداران حاکمیت و حساب‌های کاربری حکومتی روبه‌رو شده است.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.