سازمان "پرو ازول" اروپا را به نژادپرستی متهم کرد

سازمان "پرو ازول" در روز جهانی مبارزه با نژادپرستی اتهام‌های سنگینی را متوجه اروپا کرده است. این سازمان خواستار تخلیه اردوگاه‌های پناهجویی یونان شده و می‌گوید، پناهجویان در برابر کرونا بی‌پناه به حال خود رها شده‌اند.

سازمان حقوق بشری "پرو ازول" آلمان، یونان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا را متهم به "نژادپرستی" کرده است.

این سازمان می‌گوید، اردوگاه‌های پناهندگی یونان بیش از ظرفیت پر شده و خطر ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها زیاد است.

گونتر بورکهارت، مدیر اجرایی "پرو ازول"، با اشاره به ممنوع شدن ورود عموم به اردوگاه‌ها می‌گوید، پناهجویان در این مراکز محبوس شده و بی‌پناه در برابر این ویروس به حال خود رها شده‌اند.

۲۱ مارس از سوی سازمان ملل متحد "روز جهانی مبارزه با نژادپرستی" نام گرفته است.

سازمان "پرو ازول" خواستار تخلیه اردوگاه‌های پناهجویی یونان شده و هشدار داده است، موریا، بزرگ‌ترین اردوگاه یونان در جزیره لسبوس و سایر اردوگاه‌ها نباید به مراکز مرگ و میر تبدیل شوند.

افسر یونانی اتهام‌ها را "توهین‌آمیز" خواند

نوتیس میتاراکیس، وزیر مهاجرت یونان، این اتهامات را رد کرده و گفته است، آتن اقدامات فراگیری علیه واگیری ویروس کرونا انجام داده و چند روزی است که ملاقات افراد غیر مجاز در اردوگاه‌ها ممنوع شده است.

میتاراکیس به شبکه تلویزیونی یونانی "مگا" گفته است: «ما ساخت کانتینرهای بهداشتی در اطراف کمپ‌ها را آغاز کرده‌ایم و آماده‌ایم، با عفونت‌های احتمالی این ویروس مقابله کنیم.»

یک افسر یونان که سال‌هاست در گارد ساحلی دریای اژه در عملیات نجات شرکت دارد به خبرگزاری آلمان گفته است: «سخنان "پرو ازول" برای صدها نفری که در امدادرسانی به پناهجویان در آب‌ها و اردوگاه‌ها شرکت دارند بیش از حد اغراق‌آمیز و توهین‌آمیز است.»

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.