سازمان جهانی بهداشت تنها یک دهم بودجه لازم برای مقابله با کووید را جمع کرده‌است

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید اقدامات بین‌المللی برای افزایش سرعت تولید و دسترسی به تست‌ کرونا، دارو و درمان و واکسن، به ۳۱ میلیارد دلار بودجه طی سال پیش رو نیاز دارد.

کشورها و طرف‌های حامی این نهاد تا کنون تامین ۳.۴ میلیارد دلار آن را برعهده گرفته‌اند که در حدود یک دهم کل بودجه مورد نیاز است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش ششم تیر ماه خود برآورد مالی ای‌سی‌تی (ابتکار عمل بین‌المللی برای شتاب دادن به تولید ابزارهای مورد نیاز برای مقابله با کووید-۱۹)، را ارائه کرده‌است.

روز هفتم تیر ماه قرار است نشستی در بروکسل با هدف حمایت از این ابتکار عمل جهانی برگزار شود.

نماینده ای‌سی‌تی، ن‌گـُزی اوکونجو ایوه‌آلا گفته «اگر امروز دست به کار نشویم، هزینه‌های انسانی و اقتصادی (همه‌گیری جهانی) بدتر و بدتر خواهد شد».

به گفته خانم ایوه‌آلا تامین چند ده میلیارد دلار در حال حاضر به‌مراتب بهتر است تا هزینه هزاران میلیارد دلاری احتمالی در آینده، در صورتی که همه‌گیری همچنان ادامه یابد.

شمار مبتلایان به کووید در سراسر جهان از ۹.۶ میلیون نفر گذشته درحالی‌که در حدود نیم میلیون نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

البته این آمار و ارقام قطعی نیست؛ چراکه تست‌گیری‌ها، کیفیت و میزان آزمایش‌های تشخیص کرونا، و حتی نحوه و شفافیت اطلاع‌رسانی در میان کشورها یکسان نیست. در عین حال حتی در بهترین شرایط نیز این امکان وجود دارد که چند برابر بیشتر از موارد رصد شده، مبتلایانی هستند که بیماری در آن‌ها رصد نشده‌است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.