سازمان جهانی مهاجرت: اخراج مهاجران افغان از ایران به صورت قابل توجهی 'افزایش' یافته
سازمان جهانی مهاجرت اعلام کرده که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش ۳۵۰ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به این کشور بازگشته‌اند.

این سازمان در گزارشی که امروز (دوشنبه ۹ تیر/سرطان) منتشر کرد گفته که در این مدت ۳۵۱ هزار و ۷۴۴ مهاجر از مرزهای نیمروز و هرات به افغانستان بازگشته‌اند.

سازمان جهانی مهاجرت گفته از این میان ۳۴۹ هزار و ۸۷۳ نفر از ایران و یک هزار و ۸۷۱ نفر از پاکستان به کشور عودت کرده‌اند.

این سازمان تاکید کرده که بیش از ۹۷ هزار نفر به صورت اجباری از ایران اخراج شده‌اند.

در این گزارش آمده است که اخراج مهاجران افغان از ایران در هفته‌های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است.

سازمان جهانی مهاجرت گفته تیم‌های بهداشت این سازمان از آغاز سال جاری میلادی برای حدود ۱۶۰ هزار از مهاجران در گذرگاه‌های مرزی ایران خدماتی بهداشتی ارایه کرده است.

این نهاد تاکید کرده که در حال حاضر ۱۵ کارمند بهداشت این سازمان در گذرگاه‌های مرزی ایران در زمینه ارایه خدمات بهداشتی و آگاهی‌دهی در مورد بیماری کووید ۱۹ موظف شده‌اند.

در این گزارش گفته شده که طی یک هفته گذشته نیز بیش از ۱۲ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته‌اند که این رقم، افزایش سه درصدی را نسبت به هفته قبل‌ آن نشان می‌دهد.

افغانستان

در همین حال عبدالباسط انصاری، سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان به بی‌بی‌سی گفت یافته‌های این وزارتخانه نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۸۰ هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان به این کشور بازگشته‌اند.

آقای انصاری گفت حدود ۵۵ هزار نفر از پاکستان و مابقی همه از ایران به افغانستان عودت کرده‌اند.

سخنگوی وزارت مهاجرین افغانستان تاکید کرد که این وزارتخانه، سازمان جهانی مهاجرت و سازمان جهانی غذا را متقاعد ساخته تا در ولایت‌های نیمروز و هرات نمایندگی باز کنند.

او گفت این دو سازمان در قسمت توزیع مواد غذایی و پرداخت پول سفریه به مهاجران برای رسیدن به مقصد اصلی‌شان کمک می‌کند.

آقای انصاری گفت وزارت مهاجرین نیز برنامه‌ای روی دست دارد که مطابق آن در جریان سال جاری میلادی به مهاجران برگشته کمک‌های فوری بشری خواهد کرد.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.