کمیته دفاع از خبرنگاران: ایران با ۱۵ روزنامه‌نگار زندانی، از بدترین سرکوب‌گران رسانه‌هاست

کمیته دفاع از خبرنگاران (سی‌پی‌جِی) در گزارش سالانه خود با اشاره به اعدام روح‌الله زم، موسس کانال تلگرامی آمدنیوز، جمهوری اسلامی ایران را با ۱۵ روزنامه‌نگار زندانی در ردیف بدترین کشورهای جهان در سرکوب رسانه‌ها و خبرنگاران قرار داده است.

بر اساس گزارش این کمیته، در سال ۲۰۲۰ در کشورهای مختلف جهان ۲۷۴ روزنامه‌نگار به زندان افتاده‌اند و بر همین اساس سال ۲۰۲۰ بدترین سال برای خبرنگاران در کشورهای مختلف جهان بوده است.

کمیته دفاع از خبرنگاران که در نیویورک مستقر است، همچنین دولت‌ها را متهم به سرکوب رسانه‌ها و اشاعه اطلاعات نادرست در دوران شیوع بیماری کرونا متهم کرده است.

در فهرست سالانه این کمیته، دولت چین با ۴۷ خبرنگار زندانی، بدترین کشور در جهان برای فعالان رسانه‌ای اعلام شده‌ است.

دولت‌های ترکیه، مصر، عربستان سعودی، بلاروس و اتیوپی نیز در این گزارش در فهرست کشورهای سرکوب‌کننده و محدودکننده فعالیت رسانه‌ها قرار گرفته‌اند.

در این گزارش همچنین با اشاره به کشته شدن ۲۶ خبرنگار در سال جاری، مکزیک به عنوان خطرناکترین کشور برای رسانه‌ها توصیف شده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.