سازمان بهداشت جهانی تحقیق در ووهان در مورد منشاء کرونا را آغاز کرد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که کارشناسان این سازمان که برای انجام تحقیقات درباره منشاء ویروس کرونا به چین سفر کرده اند، بررسی‌های خود را از امروز آغاز کرده و از بیمارستانی در شهر ووهان دیدار کرده‌اند.

شهر ووهان در استان هوبی چین به عنوان مرکز شیوع و انتشار ویروس کرونا معرفی می‌شود.

این کارشناسان همچنین به عنوان بخشی از تحقیقات خود برای اولین بار رودررو با دانشمندان چینی دیدار کردند.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی پس از ورود به چین به مدت دو هفته در قرنطینه بودند و ملاقات‌های ابتدایی خود را به صورت مجازی برگزار کردند.

آنها همچنین قصد دارند در جریان این تحقیقات به موسسه ویروس‌شناسی ووهان بروند. با این حال، این کارشناسان نسبت به احتمال ردیابی ویروس کرونا در نتیجه نشت آن از این آزمایشگاه تردید دارند.

کار اصلی تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی بررسی تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان چینی خواهد بود. آن‌ها گفته‌ اند که روند پی بردن به منشاء ویروس بسیار پیچیده بوده و احتمالا سال‌ها طول خواهد کشید.

پژوهشگران این سازمان ماه‌ها در انتظار بودند تا برای تحقیق درباره کرونا در شهر ووهان مجوز بگیرند.

چین در ابتدا تمایلی به توافق با تحقیق مستقل نشان نمی‌داد، اما بعدا اعلام شد که سازمان بهداشت جهانی و دولت چین در این مورد به توافق رسیده‌اند.

چین به عدم شفافیت در مورد شناسایی و شیوع ویروس کرونا متهم شده و منتقدان به آمارهای رسمی دولت این کشور با دیده شک نگاه می‌کنند.

در یک سالی که از شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان می‌گذرد، رسانه‌های دولتی و وابسته به دولت چین تلاش کرده‌اند که در منشاء آن تشکیک کنند و تقصیر را گردن دیگران بیاندازند.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.