حذف دور از انتظار تیم ملی فوتبال جوانان ایران
تیم ملی فوتبال جوانان ایران با کسب نتایج ضعیف، از دور رقابت‌های جوانان آسیا حذف شد.

جوانان ایران که با سرمربیگری فرهاد پورغلامی پا به مسابقات مقدماتی به میزبانی گذاشته بود، شانس خود را برای راهیابی به دور بعد از دست داد.

ایران در بازی اول مقابل سوریه ۱-۱ متوقف شد. پیشتر تیم ملی بزرگسالان ایران هم در دو بازی رفت و برگشت مقدماتی جام جهانی، موفق نشده بود بر سوریه غلبه کند.

جوانان ایران در دومین گام، در برابر اردن نیز با تساوی بدون گل متوقف شدند تا از دو بازی فقط دو امتیاز کسب کنند.

فلسطین آخرین حریف ایران بود که با چهار گل به ایران باخت. اما این برد برای صعود ایران کافی نبود زیرا باید در بازی همزمان، اردن و سوریه هم مساوی می‌شدند.

اما اردنی‌ها موفق شدند دو بر یک سوریه را شکست دهند و به عنوان تیم اول، به دور بعد برسند.

حسن نخودکار، علیرضا قادری، محمد خدابنده‌لو و محمد باقری چهار بازیکنی بودند که دروازه فلسطین را باز کردند. نخودکار در بازی اول هم به سوریه گل زده بود.

دو بازیکن فلسطین و طاها شریعتی از ایران در این مسابقه با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شدند. شریعتی به تازگی با تیم ملی نوجوانان به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی نوجوانان صعود کرده بود.

ایران در کنار تیم‌هایی مانند قرقیزستان، نپال، بنگلادش، سریلانکا، مالدیو، یمن، برونئی و تیمور شرقی از دور مسابقات کنار رفت.

پنج تیم برتر که در رده دوم گروه‌هایشان بودند می‌توانستند صعود کنند. محاسبه امتیازات تیم‌های دوم به این صورت بود که نتایج بازی‌شان با تیم‌های چهارم و پنجم محاسبه نشود.

تنها برد جوانان ایران مقابل تیم چهارم گروه یعنی فلسطین رقم خورد و به همین خاطر، سه امتیاز این دیدار در رده‌بندی مجازی تیم‌های دوم محاسبه نشد.

فرهاد پورغلامی سرمربی تیم ملی ایران از قوانین بازی‌ها مطلع نبوده. او در مصاحبه‌اش از فدراسیون خواسته پیگیر حق تیم ملی باشد.

این در حالی است که قوانین برگزاری بازی‌ها از قبل مشخص بود و روشی مرسوم برای گزینش تیم‌های دوم است.

ایران در دور قبلی این مسابقات بعد از ۱۶ سال با حضور در جمع چهار تیم پایانی آسیا به جام جهانی جوانان صعود کرد اما این بار با نمایشی ضعیف و دور از انتظار، حتی به دور نهایی آسیا نیز راه نیافت.

ایران با این ناکامی، فرصت حضور در مسابقات جوانان آسیا که سال ۲۰۱۸ در اندونزی برگزار می‌شود را از دست داد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.