جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ پس از ۲۰ بازی ایران بهترین دفاع را داشته است
بنا به آماری که فیفا منتشر کرده است، تیم ملی فوتبال ایران پس از برگزاری ۲۰ مسابقه، بهترین خط دفاعی را در میان تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی روسیه داشته است.

بر همین مبنا تیم ملی اسپانیا بهترین خط حمله را داشته و بهترین تیم از نظر پاس بوده است.

دو تیم صاحب بهترین خط دفاع و خط حمله رقابت‌ها تا اینجای جام، یعنی ایران و اسپانیا، چهارشنبه شب با یکدیگر بازی کردند که در نهایت اسپانیا با نتیجه یک بر هیچ پیروز شد.

با وجود شکست تیم ملی فوتبال ایران بسیاری از مفسران ورزشی این تیم را تحسین کردند و هواداران آن نیز از بازی مقابل اسپانیا راضی هستند.

ایران در بازی خود روز دوشنبه، ۴ تیر، مقابل پرتغال بازی می‌کند، که کریستیانو رونالدو، مهاجم اصلی آن، با ۴ گل بهترین گلزن رقابت‌ها تا اینجای کار است.

مطابق آمار فیفا ایران توانسته است که در ۱۰۷ مورد با موفقیت توپ را جمع کند، تکل درست بزند و یا جلوی باز شدن دروازه را بگیرد. این تعداد بالاترین در میان تمام تیم‌ها است.

اسپانیا، حریف چهارشنبه شب ایران، ۱۱۸ حمله روی دروازه‌های حریفان داشته و بازیکنان ۱۳۹۵ پاس سالم به یکدیگر داده‌اند. هر دوی این آمار بالاترین در میان تیم‌های حاضر در جام جهانی هستند.

دیه‌گو کاستا، که گل پیروزی اسپانیا را به ایران زد، با سه گل پس از کریستیانو رونالد بیشترین گل را زده است. دنیس چریشف هم سه گل زده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.