دوشنبه دیوانه‌وار ویمبلدون: فدرر، نادال و ویلیامز به میدان می‌روند
راجر فدرر، رافائل نادال و سرینا ویلیامز، نام‌های بزرگ حال حاضر و تاریخ تنیس جهان در "دوشنبه دیوانه‌وار" ویمبلدون به میدان می‌روند.

با توجه به مسابقه دادن تمامی مردان و زنان حاضر در مرحله یک‌هشتم نهایی ویمبلدون، این روز یکی از هیجان‌انگیزترین روزهای سومین گرنداسلم فصل تنیس است.

راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی با آدرین مانارینو، تنیس‌باز فرانسوی و نفر ۲۲ رده‌بندی جهانی بازی می‌کند و رافائل نادال، قهرمان دو دوره ویمبلدون به مصاف جیری وسلی از جمهوری چک می‌رود.

سرینا ویلیامز، قهرمان هفت دوره ویمبلدون و بخت اصلی این دوره از مسابقات هم باید با ایوگنیا رودینا، تنیس‌باز نه چندان مشهور روس بازی کند.

نواک جوکوویچ، قهرمان سه دوره ویمبلدون با کارن خاچانف بازی می‌کند و گائل مونفیس مقابل کوین اندرسون می‌ایستد. کارولینا پلیسکووا -تنها زنی که از ده نفر برتر رده‌بندی جهانی در ویمبلدون باقی مانده- باید با کیکی برتنز، زن شماره ۲۰ جهان دیدار کند.

فدرر در انتظار مسابقه‌ای استراتژیک
راجر فدرر سه بازی اول را با قدرت و ثبات کامل پشت سرگذاشت و تعداد ست‌های متوالی که در ویمبلدون پیروز شده را به ۲۹ رساند؛ شروعی مطمئن برای رسیدن به نهمین قهرمانی در قدیمی‌ترین تورنمنت تنیس جهان.

ستاره سوئیسی در یک ساعت و ۳۴ دقیقه جان لنارد اشتراف، تنیس‌باز آلمانی را که ضربات قدرتمندی دارد در دور سوم شکست داد اما پس از مسابقه گفت از تنوع حریفانی که داشته راضی است:

"خوب است که در هفته اول با انواع حریفان روبرو شدم و توانستم راه صعود را پیدا کنم. به نظرم چنین چیزی همیشه مفید است.او ضربات قدرتمندی داشت. حریف مرحه بعد احتمالا چپ دست است و موجب می‌شود که مسابقه استراتژیک‌تر از کار دربیاید."

رافائل نادال، دیگر تنیس‌بازی که هنوز یک ست هم به حریفی واگذار نکرده در مرحله بعد باید با یک تنیس‌باز چپ‌دست بازی کند: جیری وسلی، نفر ۹۳ تنیس جهان.

ویلیامز چیزی برای از دست دادن ندارد
رقابت‌های امسال زنان ویمبلدون سرشار از شگفتی بود و غول‌های این رشته یکی پس از دیگری حذف شدند. در هفته دوم ویمبلدون فقط ۷ نفر از ۳۲ بخت نخست قهرمانی در این مسابقات مانده‌اند.

پیش از شروع مسابقات بسیاری از کارشناسان اعتقاد داشتند، هنوز باید سرینا ویلیامز جزو بخت‌های اصلی قهرمانی به حساب آورد. هر چند که به دلیل زایمان مدتی از رقابت دور بوده و الان نفر ۱۸۱ رده‌بندی جهانی است.

تنیس‌باز آمریکایی حالا بیشترین بخت را برای هشتمین قهرمانی‌ در ویمبلدون دارد و پیش از این هم گفته که فقط به صعود فکر می‌کند و "چیزی برای از دست دادن" ندارد.

او گفت: "من واقعا هیچ چیزی برای ثابت کردن ندارم و همه چیز برایم مثل پاداش است. هر بار که پایم را در زمین می‌گذارم، می‌دانم که توانایی انجام چه کارهایی را دارم. تمامی گرنداسلم‌ها را می‌شناسم و قهرمان‌شان شده‌ام. می‌توانم وارد زمین بشوم و فقط از مسابقه لذت ببرم."

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.