مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو از مواد بازیافتی ساخته می‌شود
به گفته برگزارکنندگان المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو در ژاپن، تمامی مدال‌های مسابقات المپیک و پارالمپیک از مواد بازیافتی الکترونیکی خواهد بود.

این پروژه از سال ۲۰۱۷ میلادی و با جمع‌آوری وسایل از کار افتاده الکترونیک که شامل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های از کار افتاده است، آغاز شده.

قرار است مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در پایان سال جاری میلادی رونمایی شود.

براساس اعلام برگزارکنندگان، وسایل الکترونیک لازم برای ساختن مدال‌های برنز به طور کامل جمع‌آوری شده و مواد لازم برای ساخت ۹۰ درصد مدال‌های طلا و ۸۵ درصد مدال‌های نقره نیز تا ماه اکتبر گذشته جمع شده بود.

برگزارکنندگان امیدوارند که تا یک ماه آینده به اندازه تولید تمامی مدال‌ها، لوازم از کار افتاده الکترونیک جمع‌آوری کنند.

زباله‌های فلزی جهت تولید مدال‌ها، از شهروندان ژاپنی و از صنایع و شرکت‌های تجاری جمع‌آوری می‌شود.

تا ماه نوامبر ۲۰۱۸ بیش از ۴۷ تُن وسایل الکترونیکی از کار افتاده جمع‌آوری شد. همچنین ۵ تن نیز توسط مردم به شبکه‌های جمع‌آوری وسایل الکترونیکی مخروبه ارائه شده بود.

در بیانیه برگزارکنندگان المپیک ۲۰۲۰ توکیو آمده "برای ما بسیار مهم است که باقیمانده نیاز ما برای تولید مدال‌های المپیک و پارالمپیک از وسایل الکترونیکی‌ای که به ما داده شده است، استخراج شود".

در المپیک سال ۲۰۱۶ شهر ریودوژانیرو، حدود ۳۰ درصد مدال‌های نقره و برنز از مواد بازیافتی تهیه شده بود.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.