اولین باخت پرسپولیس؛ جدال سرمربیان تیم ملی را قطبی برد
تیم فوتبال فولاد خوزستان روز یکشنبه در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران موفق شد که اولین شکست فصل را به پرسپولیس تحمیل کند.

مصاف افشین قطبی و برانکو ایوانکوویچ سرمربیان سابق تیم ملی ایران که قهرمانی لیگ برتر با پرسپولیس را هم در کارنامه خود دارند، با نتیجه دو بر یک به سود فولاد رقم خورد.

این نتیجه باعث شد پرسپولیس صدر جدول را که هفته قبل به دست آورده بود، مجدداً به سپاهان واگذار کند.

این بازی، پیش از آغاز به جنجال کشید و به دلیل آنچه قطع برق عنوان شد، اخباری درباره لغو مسابقه منتشر شد.

حاشیه‌های پیش از بازی، اعتراض شدید تیم پرسپولیس را در پی داشت. رقابتی که با تاخیر پانزده دقیقه‌ای آغاز شد.

در دقیقه ۲۵ ارسال کرنر با اشتباه بیرانوند توپ را نصیب زبیدی کرد که ضربه‌اش توسط نادری دفع شد اما در ادامه، خود زبیدی دروازه را باز کرد.

در واپسین لحظات نیمه نخست، رضا کرمانشاهی داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان داد تا پریرا نتیجه را دو بر صفر کند.

حملات پرسپولیس سودی برای این تیم نداشت؛ غیر از دقیقه ۸۵ که کامیابی‌نیا با ضربه سر توانست اختلاف را به حداقل برساند.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری درباره پنالتی فولاد به خبرگزاری ایسنا گفت: «بزرگترین اشتباه داور، اعلام این پنالتی بود. زاویه خوبی داشت. مهاجم و مدافع را به خوبی می‌دید اما نمی‌دانم چرا پنالتی گرفت. حتی داور پشت دروازه می‌توانست کمک کند اما این کار را نکرد».

در ترکیب فولاد ناصر سالاری، فرزاد جعفری، ایوب والی، میثم دورقی، حسن بیت سعید، مهدی زبیدی (رافائل مسی) عارف آقاسی، لوسیانو پریرا، سیامک کوروشی، عارف غلامی (بابک مرادی) و رضا میرزایی (آرش افشین) بازی کردند.

برای پرسپولیس علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد نادری، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، مهدی ترابی (امید عالیشاه)
سیامک نعمتی (ماریو بودیمیر) سروش رفیعی (بشار رسن) و علی علیپور به میدان رفتند.

سیدجلال حسینی که از حاشیه‌ها عصبانی بود در پایان بازی گفت: «پرسپولیس تیم مردمی است و اکنون دستور دادند و گفته‌اند که پرسپولیس باید نابود شود».

افشین قطبی گفت: هر روز حدود ۲۰ ساعت با فولاد کار می‌کنم تا سطح تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارتقا دهم. تلاشم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بر‌ا‌ی ساخت فرهنگ فولاد و پرورش بازیکنان ملی انجام می‌دهم.

سرمربی جدید فولاد که در سه بازی توانسته است بر تراکتور و پرسپولیس غلبه کند و با پارس جم به تساوی برسد، به خبرنگاران گفت: امتیازات زیادی عقبیم ا‌ما تلاش می‌کنیم نتایج قابل قبولی بگیریم.

سپاهان موفق شد با گل‌های علی قربانی، مهرداد محمدی و استنلی بر سپیدرود غلبه کند. استنلی با ده گل زده، آقای گل لیگ برتر است.

حالا سپاهان اصفهان تنها تیم بی‌شکست لیگ برتر است و با ۳۵ امتیاز در صدر ایستاده.

سپاهان با این پیروزی و تداوم شکست ناپذیری‌اش بعد از ۱۷ هفته رکورد جدیدی را در لیگ برتر فوتبال ایران به ثبت رساند.

پرسپولیس و پدیده ۳۴ امتیازی‌اند اما پرسپولیس با تفاضل گل بهتر در رده دوم قرار گرفته است.

پدیده در روزی که یحیی گل‌محمدی از روی نیمکت اخراج شد توانست با گل محمدمهدی مهدیخانی بر استقلال خوزستان که در انتهای جدول قرار دارد غلبه کند.

تراکتور هم با تساوی یک بر یک مقابل نساجی ۳۰ امتیازی شد تا در رده چهارم قرار بگیرد.

استقلال در جایگاه پنجم و با یک بازی کمتر ۲۸ امتیازی است. شاگردان شفر هفته آینده باید در تبریز به مصاف تراکتور بروند.

 

 

یس یس شس

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.