وزیر المپیک ژاپن به خاطر تاخیر سه دقیقه‌ای عذرخواهی کرد
وزیر المپیک ژاپن یک بار دیگر مجبور به عذرخواهی رسمی شده است. این بار دلیل عذرخواهی، تاخیر سه دقیقه‌ای در دیدارش با نمایندگان احزاب مخالف بوده است.

نمایندگان احزاب مخالف در مجلس ژاپن روز پنجشنبه نشست کمیته بودجه را برای ۵ ساعت تحریم کردند و گفتند یوشیتاکا ساکورادا با این تاخیر، به آنها بی‌احترامی کرده است.

این برای اولین بار نیست که وزیر المپیک ژاپن مجبور به عذرخواهی می‌شود. اظهارنظر اخیر او در باره یک وزرشکار ژاپنی که گفته بود لوسمی (سرطان خون) دارد، آنقدر مورد انتقاد قرار گرفت که او مجبور به عذرخواهی شد. او پذیرفت که در این باره "بی‌ملاحظگی" کرده است.

ریکاکو ایکی
ریکاکو ایکی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ، ۶ مدال طلا برای کشورش گرفت

آقای ساکورادا گفته بود از این که این ورزشکار ژاپنی لوسمی دارد، سرخورده شده است.

ریکاکو ایکی، شناگر ۱۸ ساله ژاپنی اخیرا گفت آزمایش‌ها نشان داده که سرطان خون دارد. او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ۶ مدال طلا برای کشورش گرفت.

وزیر المپیک ژاپن سال پیش هم گفته بود هرگز از یک کامپیوتر استفاده نکرده است. این اعتراف او در حالی صورت گرفت که او مسئول امنیت سایبری دولت ژاپن است.

یوشیتاکا ساکورادا مسئول برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.