تیم ملی بسکتبال ایران به جام جهانی رسید
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی ۷۵-۸۴ مقابل استرالیا در پنجره ششم انتخابی به جام جهانی چین رسید. پیش از این تیم‌های استرالیا و ژاپن حضورشان در این مسابقات را قطعی کرده بودند و ایران به عنوان تیم سوم گروه راهی جام جهانی شد.

این مسابقه را که در ورزشگاه آزادی برگزار شد و ایران با ترکیب سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، محمد حسن‌زاده و میثم میرزایی آغاز کرد. ایران در تمام کوارترها تیم برتر زمین بود و حریفش را ۱۵-۲۵ در کوارتر اول، ۱۵-۱۸ در کوارتر دوم، ۲۰-۲۲ در کوارتر سوم و ۲۱-۲۲ در کوارتر چهارم شکست داد.

ایران در این مسابقه از بازیکنان سرشناسی مانند حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی استفاده نکرده بود اما توانست استرالیا را شکست بده دکه به بازیکنان اصلی‌اش استراحت داده بود.

در این گروه استرالیا با ۲۲ امتیاز، ۱۰ برد و یک باخت صدرنشین شد، ژاپن با ۲۰ امتیاز، ۸ برد و ۴ باخت دوم شد و ایران هم به دلیل باخت در بازی رو به رو با ژاپن، با ۲۰ امتیاز، ۸ برد و ۴ باخت به عنوان تیم سوم صعود کرد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.