نایب قهرمانی با پای شکسته؛ عملکرد حیرت‌انگیز دختر آمریکایی
کلوئه کیم، اسنوبورد سوار ۱۸ ساله آمریکایی با وجود شکستن مچ پایش درهنگام مسابقه به کارش ادامه داد و توانست نایب قهرمان شود.

قهرمان المپیک زمستانی روز شنبه در مسابقات برتون شرکت کرد و نایب قهرمان شد. اما کلوئه کیم روز یکشنبه (۳ مارس) گفت که مچ پایش هنگام مسابقه شکسته است. به نظر می‌رسد این مصدومیت در دور نخست مسابقه ایجاد شده اما ورزشکار آمریکایی پس از آن در دو دور دیگر مسابقه هم شرکت کرد.

کلوئه کیم گفت: "متاسفانه امروز متوجه شدم که قوزک پایم شکسته است و برای بهبود آن باید جراحی بکنم."

خانم کیم که قهرمان المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ‌چانگ کره جنوبی شد، در هر هشت دوری که قبل از شکسته شدن پایش مسابقه داده بود، به رتبه نخست رسید اما در پایان پس از هموطنش مدی ماسترو نایب قهرمان شد.

هنوز مشخص نیست او کی می‌تواند مسابقه دهد اما به طور قطع مسابقات "هف پایپ" جایزه بزرگ آمریکا در ۹ مارس را از دست خواهد داد.

کلوئه کیم جوان‌ترین زنی است که مدال طلای اسنوبورد المپیک را به دست آورده است. او در مسابقات پیونگ‌چانگ در ۱۷ سالگی قهرمان رشته "هف پایپ" شد. او همچنین اولین زنی است که موفق به قهرمانی در المپیک جوانان، المپیک و قهرمانی جهان شده است.

پدر و مادر خانم کیم اهل کره جنوبی هستند اما او در کالیفرنیا متولد شده است. او از چهار سالگی اسنوبوردسواری را شروع کرد و پدرش برای این که بتواند همراه او در کوهستان باشد و او را به مسابقات مختلف ببرد، کارش را ترک کرد. کیم سال ۲۰۱۳ وارد تیم ملی اسنوبورد آمریکا شد.

کلوئه کیم جوان‌ترین زنی است که مدال طلای اسنوبورد المپیک را بدست آورده است.
کلوئه کیم جوان‌ترین زنی است که مدال طلای اسنوبورد المپیک را به دست آورده است

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.