سرمربی لیورپول: حذف از اروپا برای قهرمانی در انگلیس 'احمقانه' است
یورگن کلوپ می‌گوید این تفکر که حذف از لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند به این تیم کمک کند تا بعد از ۲۹ سال در لیگ برتر فوتبال انگلیس قهرمان شود، تفکری "احمقانه" است.

لیورپول الان با یک امتیاز اختلاف نسبت به منچستر سیتی در رتبه دوم جدول لیگ برتر قرار دارد و امشب (چهارشنبه ۱۳ مارس) باید با بایرن مونیخ در دیدار برگشت یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی کند.

کلوپ گفت: "فکر نکنم مربی دیگری مجبور باشد به چنین سئوالی پاسخ دهد. این فقط وقتی اتفاق می‌افتد که قضیه بین مربی لیورپول و کارشناسی از منچستر یونایتد باشد."

کلوپ فصل گذشته تیمش را به فینال لیگ قهرمانان رساند، ولی گری نویل (بازیکن سابق یونایتد) گفت که شکست مقابل تیم آلمانی می‌تواند "لطفی" برای لیورپول باشد که بتواند برای نخستین بار قهرمان لیگ برتر شود.

کلوپ گفت: "آن‌ها (کارشناسان) مرتب حرف می‌زنند اما این به معنای آن نیست که حرفشان منطقی‌تر هم هست. خیلی آسان است که شما در یک دفتر یا استودیو بنشینید و در مورد این موضوعات صحبت کنید... حالا به پایان فصل نزدیک شده‌ایم و آیا باید بدون این که برای صعود تلاش کنیم، از لیگ قهرمانان حذف شویم؟ این واقعا احمقانه است."

تورنمنت پول‌ساز

فرمینو

کلوپ می‌گوید در نقشه‌ای که برای ساختن باشگاه دارد، لیگ قهرمانان دارای جایگاه بالایی است و از آن به عنوان "تورنمنتی پول‌ساز" نام می‌برد.

راهیابی به فینال پارسال ۷۲ میلیون پوند نصیب لیورپول کرد و موجب شد تا این باشگاه با کسب ۱۰۶ میلیون پوند درآمد سالانه، رکورد جهان را بشکند.

کلوپ گفت: "همه ما باید به طور پیاپی به لیگ قهرمانان برسیم و از این طریق پول لازم برای پیشرفت را بدست آوریم. وقتی ما با شکست دادن ناپولی انتخاب شدیم (در پلی‌آف مرحله گروهی)، نمی‌دانستم که پیروزی در یک بازی می‌تواند چه درآمد هنگفتی برایمان ایجاد کند."

مبلغی که او از آن صحبت می‌کند ۸ میلیون پوند به طور مستقیم به اضافه ۲۳ میلیون پوند درآمد مرحله گروهی، جدا از حق پخش تلویزیونی است.

اگر لیورپول به مرحله یک‌چهارم نهایی برسد ۹ میلیون پوند دیگر بدست می‌آورد و راهیابی به فینال هم ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار پوند دیگر راهی جیب باشگاه می‌کند.

کلوپ گفت: "این بحث پول است... چه چیز دیگری می‌تواند باشد؟ این یک تورنمنت پول‌ساز است و ما تا جایی که می‌توانیم باید در آن بمانیم، چون این برای پیشرفت باشگاه ضروری است... ما فقط می‌خواهیم صعود کنیم"

نگاهی به بازی بایرن مونیخ و لیورپول

لیورپول و بایرن مونیخ

لیورپول امشب در حالی در ورزشگاه آلیانس آره‌نا با بایرن مونیخ بازی می‌کند که بازی رفت دو تیم با تساوی بدون گل تمام شد. لیورپول در این مسابقه نبی کیتا را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد اما ترنت الکساندر آرنولد و جیمز میلنر احتمالا شرایط بازی خواهند داشت. بایرن هم جاشوا کیمیچ و توماس مولر را در اختیار ندارد اما انتظار می‌رود که خامس رودریگز در ترکیب قرار بگیرد. نگاهی به آمار بازی:

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.