اوله‌گونار سولشر سرمربی دائم منچستر یونایتد شد
باشگاه منچستر یونایتد اوله‌گونار سولشر، مربی موقت این تیم را با قراردادی سه‌ساله به عنوان سرمربی دائم استخدام کرد.

سولشر ۴۶ ساله حدود سه ماه پیش به صورت موقت به عنوان جانشین ژوزه مورینیو سرمربی سابق منچستر یونایتد معرفی شده بود.

این فوتبالیست سابق نروژی ۱۱ فصل برای منچستر یونایتد بازی کرده و زننده گل پیروزی در مسابقه فینال مشهور لیگ قهرمانان اروپا در برابر بایرن مونیخ در سال ۱۹۹۹ است.

اوله‌گونار سولشر بعد از خبر انتصابش گفت: "این شغلی است که من همیشه رویای آن را داشتم و از این که الان شانس رهبری بلند مدت تیم را دارم بیش از حد هیجان زده‌ام."

او تجربه چند ماه گذشته به عنوان مربی موقت منچستر یونایتد را فوق‌العاده توصیف کرد.

در اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۸ که سولشر مربی‌گری موقت منچستر یونایتد را به دست گرفت، این تیم در رده ششم جدول لیگ برتر بود و ۱۱ امتیاز از چهار تیم بالا فاصله داشت.

اما از آن زمان منچستر یونایتد در ۱۳ بازی لیگ برتر انگلستان تنها یک باخت از آرسنال داشته اشت. یونایتد اکنون در رده پنجم جدول قرار دارد و تنها دو امتیاز از تیم چهارم عقب‌تر است. چهار تیم اول به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می‌کنند.

اد وودوارد، معاون رئیس اجرایی هیئت مدیره منچستر یونایتد، می‌گوید اوله‌گونار سولشر "کاملا مستحق" رسیدن به سرمربی‌گری دائم منچستر یونایتد بوده است.

او می‌گوید: "اوله ورای عملکرد و نتیجه، دنیایی از تجربه را، هم به عنوان بازیکن و هم مربی، با خود آورده که با اشتیاق او برای دادن موقعیت به بازیکنان جوان و همین طور فهمی عمیق از فرهنگ باشگاه تلفیق شده است."

سولشر بعد از انتصاب موقت، اولین مربی منچستر بود که شش بازی اول خود در لیگ برتر انگلستان را برد و رکورد مت بازبی، سرمربی یونایتد در دهه‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۶۰ را شکست.

یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا هم برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به مرحله یک‌چهارم نهایی رسید. این تیم که در خانه دو-هیچ به پاری‌سن‌ژرمن فرانسه باخته بود، توانست در خانه حریف این تیم را سه-یک شکست دهد و صعود کند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.