مسابقه بوکس صدف خادم: مسابقه‌ای تاریخی که نتیجه‌اش برای هیچ‌کس مهم‌ نیست
شنبه ١٣ آوریل - صدف خادم،‌ اولین زن ‌ایرانی خواهد بود که در مسابقه‌ای زیر نظر فدراسیون جهانی بوکس‌‌ مبارزه خواهد کرد. حریف او یک مشت‌زن فرانسوی است. این مسابقه در شهر ساحلی "روآیان" واقع در غرب برگزار می‌شود.

ساعت ده و ‌ربع امشب، صدف خادم در برابر "ان شووَن" فرانسوی در رینگ‌ بوکس قرار می‌گیرد تا به این شکل وارد تاریخ ورزش بوکس ایران شود.

صبح شنبه، صدف خادم با همراهی مربی‌اش مهیار منشی‌پور قهرمان سابق بوکس سبک وزن جهان به روی ترازو رفت و با حریف خود رو به رو شد، رویارویی که با لبخند و آغوش و عکس یادگاری و‌همچنین تبادل هدیه دو‌ مبارز همراه بود: یک قاب منبت‌کاری‌از سوی صدف و یک پیراهن تیم بوکس از سوی حریف.

رسانه‌های‌ مختلف محلی و بین‌المللی به استقبال این مسابقه رفته‌اند، مجله‌ "اکیپ" فرانسه، معروفترین نشریۀ ورزشی کشور، گزارشی مفصل از صدف خادم در شماره امروز خود منتشر کرده و این مسابقه از دو تلویزیون به شکل‌ مستقیم پخش می‌شود.

بسیاری از طرفداران رشته بوکس و رسانه‌ها اینجا در شهر "روآیان" محل برگزاری مسابقه بوکس، منتظر برگزاری اولین مسابقه بوکس دختری از ایران هستند، مسابقه‌ای مهم که در تضاد با اهمیت تاریخی آن، گویا نتیجه‌اش برای کسی مهم نیست. تیتر بسیاری از رسانه‌های فرانسوی شکسته شدن سدّی برای زنان ایرانی با برگزاری این مسابقه بدون توجه به نتیجه آن است.

آن شوان حریف صدف خادم پس از برنامه‌ وزن‌کشی در گفتگو با رادیو‌ بین‌المللی فرانسه گفت: "من احترام بسیار زیادی برای صدف قایلم، او‌ شجاعت زیادی به خرج داده و بگذارید بگویم به نوعی ناراحتم که شب باید با او مبارزه کنم چون خودم را در کنار او تصور‌ می‌کنم، من هم در کنار او برای حقوق برابر زن و مرد مبارزه میکنم".

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.