دو دونده کنیایی برنده ماراتن زنان و مردان پاریس شدند
ماراتن پاریس روز یکشنبه ۱۴ آوریل با برنده شدن دو دونده اتیوپیایی در دو بخش زنان و مردان به پایان رسید.

ژلت بورکا، دونده زن اتیوپیایی توانست ماراتن پاریس در بخش زنان را در ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۴۸ ثانیه به پایان برساند. ابرهه میلاو دونده مرد هموطن او نیز در بخش مردان در دو ساعت ۷ دقیقه و ۵ ثانیه برنده ماراتن پاریس شد.

پل لونیانگاتا، دونده کنیایی که پیشتر دوبار برنده ماراتن پاریس شده بود در این دوره به مقام سوم رسید.

اما کلمانس کالون، دونده زن فرانسوی، که در دو پرونده به فرار از کنترل دوپینگ متهم است، روز یکشنبه ۱۴ آوریل، در ماراتن پاریس رکود فرانسه در زمینه مسافت را شکست.

کلمانس کالون که نائب قهرمان اروپاست، از روز جمعه، پس از لغو موقت ممنوعیتش از سوی شورای عالی اداری، اجازه شرکت در ماراتن پاریس را پیدا کرد، توانست به عنوان نفر چهارم این ماراتن را در دو ساعت و ۲۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه به پایان برساند.

رکورد قبلی متعلق به کریستل دونه بود که در سال ۲۰۱۰ توانسته بود مسافت این ماراتن را در ۲ ساعت ۲۴ دقیقه و ۲۲ ثانیه به پایان برساند.

با این حال هنوز رکود جدید به صورت رسمی به ثبت نرسیده است.

کلمانس کالون از طرف آژانس مبارزه با دوپینگ فرانسه متهم شده که در کنترل دوپینگ در روز ۲۷ مارس در مراکش شرکت نکرده است. همسر او نیز که یک ورزشکار فرانسوی بین‌المللی است نیز با همین اتهام روبه‌روست.

این دونده در ابتدا از سوی آژانس مبارزه با دوپینگ فرانسه از شرکت در ماراتن پاریس منع شد، اما شورای عالی اداری فرانسه روز جمعه گذشته این ممنوعیت آژانس را لغو کرد.

اگر کلمانس کالون در پرونده‌های قضائی محکوم شود، بر اساس قوانین بین‌المللی ضد دوپینگ، با خطر چهار سال تعلیق و لغو نتایج او از زمان تخلفش تاکنون مواجه است.

پرونده او در ابتدا توسط آژانس مبارزه با دوپینگ فرانسه بررسی می‌شود و پس از چند هفته، به کمیسیون تحریم‌های آژانس فرستاده خواهد شد.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.