لوئیس سوارز: در آنفیلد گل بزنم، خوشحالی نمی‌کنم
لوئیس سوارز، مهاجم بارسلونا می‌گوید اگر موفق شود در دیدار برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا به لیورپول گل بزند، در ورزشگاه آنفیلد جشن نمی‌گیرد.

سوارز که پس از سه فصل و نیم حضور در لیورپول، این تیم را در سال ۲۰۱۴ ترک کرد، در بازی رفت مقابل تیم سابقش گل زد و پس از آن هم خوشحالی‌اش را آشکارا نشان داد.

این ستاره اورگوئه‌ای هفته گذشته از رفتارش عذرخواهی کرد و گفت که به تماشاگران لیورپول "احترام می‌گذارد."

سوارز گفت: "به نظرم مردم می‌دانند که من چه کاری اینجا انجام دادم. فکر می‌کنم در آنفیلد بیشتر تشویقم کنند تا این که در اعتراض سوت بزنند. شاید چند نفری از این وضعیت خوششان نیاید و ساکت بمانند اما معتقدم بیشتر تماشاگران از من راضی و ممنون هستند."

او در مورد خوشحالی پس از گل مقابل لیورپول در ورزشگاه نوکمپ نیز گفت: "در مورد خوشحالی گل هفته قبل باید بگویم، افرادی که فوتبال را می‌شناسند و عاشق این ورزش هستند می‌دانند که چقدر لحظه مهمی بود. من تمام احترام دنیا را برای تماشاگران لیورپول قائل هستم. از این که گل زدم و همراه با هوادارانمان خوشحالی کردم، متاسفم. واضح است که اگر در آنفیلد گل بزنم، آن طور خوشحالی نمی‌کنم."

سوارز که در ۱۱۳ مسابقه‌اش برای لیورپول ۸۲ گل زد، گفت: "کاپیتانی لیورپول یکی از افتخارآمیزترین لحظات حرفه‌ام بود. این موضوعی است که هرگز فراموش نمی‌کنم. بازی کردن در کنار نخبگان بارسلونا به خاطر لیورپول و عملکردی بود که آنجا داشتم."

نگاهی به بازی لیورپول و بارسلونا:

لیونل مسی

• لیورپول دو نفر از تاثیرگذارترین بازیکنانش را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد: محمد صلاح و روبرتو فرمینو.

• لیونل مسی در این فصل رقابت‌های لیگ قهرمانان ۱۲ گل زده است.

• لیونل مسی بیشتر از هر مهاجمی در تاریخ به تیم‌های انگلیسی گل زده است (۲۶ گل)، او این فصل هم ۶ گل به باشگاه‌های انگلیسی زد.

• بارسلونا که قهرمانی‌اش در اسپانیا را قطعی کرده روز شنبه مقابل سلتاویگو به ۱۱ بازیکن تیمش که در بازی رفت مقابل لیورپول بازی کردند، استراحت داد و دو بر صفر باخت.

• بارسلونا در یک‌چهارم نهایی فصل قبل لیگ قهرمانان در حالی که با سه گل از آ اس رم پیش بود، شکست خورد و حذف شد.

• لیورپول اگر بتواند از این مرحله صعود کند تبدیل به سومین تیم تاریخ جام اروپا/لیگ قهرمانان می‌شود که شکست با اختلاف سه گل در بازی رفت نیمه‌نهایی را جبران کرده: پاناتیناکوس در فصل ۷۱-۱۹۷۰ و بارسلونا در ۸۶-۱۹۸۵.

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.