صعود تیم ذوب‌آهن اصفهان زیر بارش سنگ و کفش تماشاگران عراقی
ذوب‌آهن اصفهان زیر بارش سنگ و کفش هواداران عراقی در ورزشگاه کربلا که برخی از آنها برای درگیری وارد زمین شده بودند، به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

از چهار سهمیه ایران در این رقابت‌ها تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سایپا از دور رقابت‌ها حذف شده‌اند و ذوب‌آهن تنها نماینده باقی مانده ایران است.

شاگردان علیرضا منصوریان در کربلا روبروی تیم الزورا قرار گرفتند. رشید مظاهری دروازه‌بان ملی‌پوش ایران در اینستاگرام نوشت: «در ورزشگاهی که با پول مردم ایران ساخته شده است امنیت جانی نداشتیم».

ذوب‌آهن با گل‌های زبیر نیک‌نفس و رضا حبیب‌زاده توانست تساوی ۲-۲ را رقم بزند و در صدر جدول گروه A بایستد. این تیم که صعودش مسجل شده، با مساوی در بازی آخر مقابل النصر عربستان، به عنوان تیم اول صعود خواهد کرد.

سایت ورزش سه در شرح حوادث ورزشگاه کربلا نوشته است: «قبل از بازی ابداً تصور این اتفاقات را نداشتیم. اگر می‌گفتند هواداران عراقی با سنگ و صندلی، بازیکنان ایران را بمباران می‌کنند باور نمی‌کردیم و آن را تخیل واهی می‌دانستیم».

آنچه در زمین رخ داد، ورود چندین تماشاگر به داخل میدان، آن هم بدون دخالت پلیس بود. تماشاگرانی که نه برای خودنمایی و دویدن در زمین، بلکه برای آسیب زدن به بازیکنان ایرانی دنبال‌شان می‌دویدند.

قاسم حدادی‌فر ملی‌پوش سابق ایران با ضربه یکی از هواداران عراقی که وارد محوطه بازی شده بود، روی زمین افتاد.

ورزش سه نوشته است: «در عین ناباوری، تماشاگرانی را دیدیم که سینه چاک می‌دادند تا وارد چمن شوند و احتمالاً بازیکنان ایرانی را بدرند».

در اواخر بازی یک تماشاگر عراقی وارد زمین شد که داور ناچار شد بازی را قطع کند.
در اواخر بازی یک تماشاگر عراقی وارد زمین شد که داور ناچار شد بازی را قطع کند.

این اتفاقات در حالی رخ داد که ذوب‌آهن، همین ورزشگاه را به عنوان زمین خانگی خود مقابل النصر عربستان معرفی کرده بود اما اینک اعلام کرده است که در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد کرد.

باشگاه ذوب‌آهن با انتشار تصاویری از ورود تماشاگران خشمگین به زمین نوشته است: اگر دخالت پلیس ضد شورش نبود، معلوم نبود چه سرنوشتی برای بازیکنان و ذوب‌آهن رقم می‌خورد.

میلاد فخرالدینی در اینستاگرام نوشت: «این ورزشگاه را با پول مردم ایران ساختن در حالی که مردم عزیز ما آرزوی داشتن چنین ورزشگاهی رو دارن. به جای مسئولین ازتون معذرت می‌خوام اما من هیچ حس برادری ندیدم. فکر کنم این برادری رو فقط مسئولین حس می‌کنن».

فخرالدینی سابقه حضور در استقلال و تراکتور را دارد و دو بازی ملی هم در کارنامه‌اش ثبت شده. او نوشت: «هر چی مردم میگن درسته در حالی که من تا حالا فکر می‌کردم مردم اطلاعات کافی ندارن. ولی خودم دیدم و فهمیدم مردم ما چقدر مظلومن».

حبیب‌زاده تعویض طلایی نماینده ایران، در حالی که وقت قانونی بازی به پایان رسیده بود توانست گل مساوی را بزند.

اما بازی پس از نود دقیقه، ۱۱ دقیقه دیگر ادامه داشت. زیرا یک تماشاگر عراقی با وسیله‌ای که در دست داشت وارد زمین شد. حدادی‌فر در صدد توقف او برآمد تا بقیه بازیکنان از خطر احتمالی در امان باشد اما در این لحظه تصاویر تلویزیونی قطع شد.

ورزش سه نوشته است: «هوادار عراقی با شیئی که در دست داشت ضربه‌ای به پشت سر قاسم می‌زند و او را نقش زمین می‌کند. تعداد زیادی از هواداران حریف، با فشار مضاعفی قصد ورود به زمین را داشتند».

میلاد فخرالدینی بازیکن ذوب‌آهن زیر بارش سنگ و کفش، یکی از تماشاگرانی که به سمت بازیکنان حمله‌ور شده بود را متوقف کرد. خشم و التهاب در سکوها افزایش یافت و داور هم به مدافع ایرانی کارت قرمز نشان داد.

در ادامه، رشید مظاهری دروازه‌بان ذوب‌آهن با برخورد سنگ به سرش روی زمین افتاد و داور هم بلافاصله در سوت خود دمید تا به نبرد خشونت‌آمیز در کربلا خاتمه دهد.

کاپیتان حدادی‌فر به تندی دنبال بازیکنان خودی می‌دوید تا آنها را به سرعت روانه رختکن کند.

در گزارش ورزش سه با تیتر «صعود ذوب آهن زیر بمباران»، درباره اتفاقات بعدی آمده است: تنها می‌توانیم آرزو کنیم همه چیز ختم به خیر شده باشد.

ذوب آهن اعلام کرد به خاطر حوادثی که رخ داد از باشگاه الزورا عراق به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت می‌کند.

سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن به خبرگزاری ایسنا گفت: باید موضوع برگزاری بازی با النصر عربستان را مجدداً بررسی کنیم و احتمالاً این دیدار را در دبی انجام خواهیم داد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.