کریس هیوتون اخراج شد؛ سرمربی پیشین سامان قدوس گزینه اصلی جانشینی
برایتون پس از قرار گرفتن در رتبه هفدهم لیگ برتر فوتبال انگلیس سرمربی‌اش کریس هیوتون را اخراج کرد. برایتون در ۲۳ مسابقه اخیرش در لیگ برتر تنها سه پیروزی داشت و در ۹ بازی آخر هم رنگ پیروزی را ندید.

تونی بلوم، رئیس باشگاه گفت که او "اعتبار باشگاه را شدیدا به خطر انداخته است".

هیوتون دسامبر ۲۰۱۴ هدایت برایتون را به عهده گرفت و این تیم را در سال ۲۰۱۷ به لیگ برتر رساند. آن‌ها در اولین بازگشت به بالاترین سطح فوتبال انگلیس، لیگ را در رتبه پانزدهم تمام کردند.

هیوتون ۶۰ ساله که تا سال ۲۰۲۱ با برایتون قرارداد داشت، همچنین تیمش را به نیمه‌نهایی رقابت‌های این فصل جام حذفی فوتبال انگلیس رساند که در آن مرحله با باخت ۰-۱ مقابل منچستر سیتی حذف شد.

گفته می‌شود گراهام پاتر، سرمربی ۴۳ ساله سوانزی گزینه اصلی جانشینی او است. آقای پاتر سال ۲۰۱۸ از باشگاه اوسترشوند سوئد راهی سوانزی شد. در زمان مربی‌گری پاتر در اوسترشوند، سامان قدوس ستاره اصلی تیمش بود و اوسترشوند با قهرمانی در جام حذفی سوئد به رقابت‌های لیگ اروپا رسید و عملکرد خوبی داشت.

جهانبخش

علیرضا جهانبخش تابستان گذشته و در زمان سرمربی‌گری آقای هیوتون با ۱۹ میلیون یورو از آلکمار هلند به این تیم پیوست تا هم به گران‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه تبدیل شود و هم به گران‌ترین بازیکن ایرانی.

جهانبخش با ۲۱ گل زده آقای گل لیگ هلند شد. او ۱۲ پاس گل هم داشت تا ارزشمندترین بازیکن این لیگ شود. اما این بازیکن ۲۵ ساله نمایشی ناموفق در رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر داشت. او در این مسابقات نه توانست گل بزند و نه پاس گل دهد و به این ترتیب جایگاه ثابتی در تیم نداشت.

باز در جام جهانی ۲۰۱۸ که مانع شد او اردوی پیش‌فصل کاملی با برایتون داشته باشد، مصدومیت و پس از آن حضور در جام ملت‌های آسیا را می‌توان از دلایل عملکرد ضعیف علیرضا جهانبخش در برایتون دانست. ضمن این که تفاوت فیزیکی فاحش لیگ هلند با لیگ برتر انگلیس نیز موجب شد که این بال تکنیکی ایرانی نتواند خودش را به سرعت با این لیگ وفق دهد.

آقای بلوم در مورد برکناری هیوتون گفت: "عملکرد ما در کسب ۳ پیروزی در ۲۳ مسابقه لیگ برتر، اعتبار باشگاه را شدیدا به خطر انداخت. نمایش ما در این دوره موجب شد من به این نتیجه برسم که زمان تغییر فرارسیده است. متاسفانه این یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های من به عنوان رئیس برایتون بود، اما تصمیمی بود که با توجه به مشکلات ما در نیمه دوم فصل مجبور بودم، بگیرم."

برایتون ۹۳/۴۰ درصد از ۲۱۵ مسابقه‌ای که زیر نظر هیوتون به زمین رفت را برنده شد و این مربی در مارس ۲۰۱۸ به عنوان مربی ماه لیگ برتر انتخاب شد.

هیوتون هفتمین مربی فصل گذشته لیگ برتر بود که اخراج شد. این همچنین سومین اخراج این مدافع سال‌های دور تیم ملی جمهوری ایرلند بود. او سال ۲۰۱۰ از نیوکاسل و سال ۲۰۱۴ از نوریچ اخراج شده بود.

برایتون که همراه با کاردیف رقابت سختی برای بقا در لیگ برتر داشت، یک بازی مانده به پایان مسابقات ماندنش در لیگ برتر را قطعی کرد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.