کاپیتان منچستر سیتی پس از یازده سال خداحافظی کرد
وینسنت کمپانی، کاپیتان بلژیکی منچسترسیتی، گفت فینال جام حذفی انگلیس مقابل واتفورد آخرین حضور او در این باشگاه بود. او گفته که به عنوان مربی-بازیکن به باشگاه اندرلشت بلژیک ملحق خواهد شد.

این مدافع ۳۳ ساله در آخرین فصل حضورش به تمام عناوین ممکن در فوتبال باشگاهی انگلیس رسید. سیتی با پیروزی ۰-۶ مقابل واتفورد، تبدیل به اولین تیم مردان شد که در یک فصل قهرمان جام حذفی، جام اتحادیه و لیگ برتر فوتبال انگلیس شده است.

وینسنت کمپانی ۱۱ سال در باشگاه سیتی حضور داشت و در ۳۶۰ بازی ۲۰ گل برای این تیم زد. کمپانی گفت که "هنوز حس نمی‌کند که این اتفاقات در واقعیت رخ داده" و در فیسبوک نوشت: "بی‌نهایت بار چنین روزی را تصور کردم. بعد از تمام این سال‌ها احساس کردم که به پایان نزدیک شده‌ام. منچستر سیتی به من همه چیز داد و من هم سعی کردم تا جایی که می‌توانم جبران کنم."

این مدافع وسط بلژیکی در سال ۲۰۰۸ به عنوان هافبک دفاعی از هامبورگ به منچستر سیتی رفت و سه سال بعد هم بازوبند کاپیتانی را به بازو بست.

آخرین گل او یکی از حساس‌ترین گل‌های باشگاه منچستر سیتی بود. ۶ ماه مه او در بازی مقابل لستر و در حالی که سیتی برای سبقت گرفتن از لیورپول در کورس قهرمانی به شدت نیازمند یک گل بود، دروازه لستر سیتی را با شوتی زیبا از فاصله ۲۳ متری باز کرد.

کمپانی گفت: "حالا موقع رفتن من است. از تمام کسانی که در طول این سفر پشتیبانم بودند، ممنون هستم. اولین حضورم در باشگاه مثل روز جلوی چشمم است و خوب به یاد دارم که مردم منچستر چقدر با من مهربان بودند. هرگز فراموش نمی‌کنم که تماشاگران همواره به من وفادار بودند، به خصوص زمان‌هایی که اوضاعم خوب نبود."

خلدون المبارک، رئیس باشگاه منچستر سیتی هم در این رابطه گفت: "افراد زیادی در رنسانس منچستر سیتی نقش داشتند اما شاید بتوان گفت هیچ کس به اندازه وینسنت کمپانی در این قضیه مهم نبود. او نمایان‌گر ذات باشگاه بود و برای یک دهه روح باشگاه را در بدنش داشت.... ما افتخار می‌کنیم که او را داشتیم."

باشگاه منچستر سیتی نیز در ماه سپتامبر یک بازی بزرگداشت برای کمپانی برگزار خواهد کرد که عواید آن به بی‌خانمان‌های شهر منچستر تعلق می‌گیرد.

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.