مارک ویلموتس 'با قراردادی سه‌ساله' سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد
مارک ویلموتس بلژیکی به طور رسمی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد. گفته می‌شود که قرارداد این مربی بلژیکی با ایران سه ساله و تا پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

قرارداد سرمربی جدید تیم ملی ایران امروز میان مهدی تاج رئیس فدراسیون و مارک ویلموتس در سفارت ایران در بروکسل امضا شد.

صفحه توییتری سفارت ایران در بروکسل رسما این خبر را تایید کرد.

رسانه‌های ایران قبلا گفته بودند با وجود مذاکرات دیشب و امروز مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، با مارک ویلموتس در بلژیک، هنوز قراردادی امضا نشده است. گفته می‌شد دلیل این موضوع تحریم‌ها و نحوه دریافت پول قرارداد ویلموتس است.

انتقال مبلغ قرارداد ویلموتس و واریز پول به حساب این مربی آخرین موردی بود که طرفین به صورت کامل روی آن تفاهم نکرده بودند و نیاز به هماهنگی بیشتر با سفارت ایران وجود داشت.

این در حالی است که یکی از مقام‌های سفارت ایران در بلژیک به خبرگزاری ایسنا گفت: "مذاکرات مهدی تاج و ویلموتس در محل اقامتگاه سفارت در بروکسل انجام شد که منجر به امضای قرارداد شد اما سفارت هیچ مشارکتی در این مذاکرات نداشته است... مذاکرات دو طرفه انجام شده و سفارت نیز هیچ تضمینی به آقای ویلموتس بابت حقوقش نداده است."

به نوشته خبرگزاری مهر مبلغ قرارداد آقای ویلموتس سالیانه تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد.

این مربی بلژیکی پس از توافق‌های اولین به ایران سفر کرد اما بدون امضای قرارداد کشور را ترک کرد. دیروز مهدی تاج برای امضای قرارداد با سرمربی پیشین تیم‌های ملی بلژیک و ساحل عاج به بلژیک سفر کرد.

تیم ملی فوتبال ایران ۱۶ خرداد در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی با سوریه بازی می‌کند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.