وزارت ورزش: مقامات آمریکایی از ملی‌پوشان والیبال ایران عذرخواهی کنند
وزارت ورزش و جوانان در بیانیه‌ای به رفتار ناشایست آمریکا با اعضای تیم ملی والیبال ایران اعتراض کرد و خواستار عذرخواهی مقامات آمریکایی از ملی‌پوشان کشورمان شد.

در بیانیه وزات ورزش و جوانان که بر روی پایگاه خبری این وزارتخانه قرار گرفته، آمده است: «رفتار مقامات آمریکایی به عنوان میزبان مرحله نهایی لیگ ملت‌های جهان با تیم ملی والیبال ایران زننده و بر خلاف منشور المپیک و روح حاکم بر مناسبات ورزشی جهان است.»

در این بیانیه تصریح شده است: «متاسفانه آمریکا در حالی برای سومین سال پیاپی میزبان این مرحله است که هیچ‌گونه توجهی به معیارهای میزبانی و حضور تیم‌های شرکت کننده و قهرمانان ملی ایران قائل نیست و وزارت ورزش و جوانان ضمن محکوم کردن رفتار غیر ورزشی و خارج از قواعد میزبانی رویدادهای جهانی از سوی آمریکا، امیدوار است با توجه به تکرار این رفتار، افتخار برگزاری رویدادهایی در این سطح از سوی فدراسیون جهانی به این کشور واگذار نشود.»

وزارت ورزش در این بیانیه تاکید کرده است: «انتظار داریم برای جبران این رفتار ناشایست، مقامات آمریکا از ملی‌پوشان عذرخواهی کند و فدراسیون جهانی والیبال نیز دلجویی شایسته‌ای از تیم ایران و قهرمانان آن به عنوان نمایندگان مردم ایران داشته باشند»

تیم ملی والیبال ایران که برای شرکت در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها به شیکاگو سفر کرده است، در فرودگاه این شهر چهار ساعت معطل شد.

تیم ایران بامداد شنبه از تهران راهی شیکاگو شد تا در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها به میدان برود. کاروان ایران پس از حدود ۳۰ ساعت به شیکاگو رسید اما در این فرودگاه هم دچار مشکل شد.

مسئولان فرودگاه شیکاگو برخلاف رویه معمول، تیم ایران را حدود چهار ساعت معطل کردند تا کارهای مربوط به خروج تیم از فرودگاه انجام شود.

 

 

 

 

 

ایرنا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.