رئیس کمیته المپیک ایران: تهدیدی متوجه سعید ملایی نیست

عباس صالحی امیری، وزیر ارشاد و رئیس کمیته ملی المپیک ایران، می‌گوید در نامه‌ای به توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، تأکید کرده است «هیچ تهدیدی متوجه سعید ملایی و خانواده‌اش نبوده و نمی‌باشد».

سعید ملایی، دارنده طلای جهان، پس از پایان مسابقات جهانی جودو در ژاپن، به آلمان رفت و با اشاره به فشارهایی که برای مسابقه ندادن با حریف اسرائیلی روی او بوده، به رادیو فردا گفت قصد بازگشت به ایران را ندارد.

به گزارش رسانه‌های ایران، عباس صالحی امیری در نامه‌اش به رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، با انتقاد شدید از رئیس فدراسیون جهانی جودو او را به طراحی «سناریوی از پیش برنامه‌ریزی‌شده» متهم کرده و مدعی شده است که وی به سعید ملایی «القا نموده که در صورت بازگشت به وطن با مشکل روبه‌رو خواهد شد».

رئیس کمیته المپیک ایران همچنین مدعی شده است که در صورت بازگشت سعید ملایی به کشور «همچون یک قهرمان با آغوشی باز مورد استقبال قرار خواهد گرفت».

سعید ملایی در گزارشی که روز یکشنبه در وبسایت فدراسیون جهانی جودو منتشر شد گفته است به رغم وعده‌هایی که مقام‌های جمهوری اسلامی برای بازگشت «بدون مشکل» او به کشور می‌دهند او همچنان از مشکلاتی که می‌تواند برای خود و خانواده‌اش اتفاق بیفتد نگران است.

در روزهای اخیر نهادها و رسانه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، از جمله قرارگاه سایبری عمار و مشرق‌نیوز، حملات لفظی شدیدی علیه فدراسیون جهانی جودو و رئیس آن منتشر کرده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.