سکوت یک دقیقه‌ای بازیکنان استقلال و پرسپولیس به یاد «دختر آبی»

بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس چهارشنبه ۲۰ شهریور در جریان تمرین‌های خود، به احترام سحر خدایاری، یک دقیقه سکوت کردند.

اکانت توییتر باشگاه استقلال که ویدئویی از این اقدام منتشر کرده، نوشته است این کار به درخواست آندره استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم صورت گرفته است.

آقای استراماچونی در ابتدای تمرین می‌گوید برای تیم استقلال «رنگ‌ها و ملیت‌ها» مهم نیست و «به یاد دختری که طرفدار ما بود، یک دقیقه سکوت می‌کنیم».

سحر خدایاری که بر اثر خودسوزی اعتراضی جان خود را از دست داد، از هواداران باشگاه استقلال بود و به «دختر آبی» مشهور شده است.

وی ۱۱ شهریورماه امسال در واکنش به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورود به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت.

باشگاه استقلال، سه‌شنبه ۱۹شهریور در پیام کوتاهی به خانواده سحر خدایاری تسلیت گفت ولی به علت مرگ «دختر آبی» اشاره نکرد. این اقدام باشگاه استقلال در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت.

بازیکنان تیم پرسپولیس نیز که تمرین خود را در ورزشگاه «شهید کاظمی» تهران انجام می‌دادند، در اقدامی مشابه به احترام سحر خدایاری یک دقیقه سکوت کردند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.