علیرضا فغانی، پس از ترک ایران، رسماً به داوران لیگ برتر استرالیا پیوست

علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال که چندی پیش اعلام کرد «به‌ دلایل خانوادگی» قصد دارد ایران را ترک و به استرالیا مهاجرت کند، به‌ جمع داوران تمام‌وقت لیگ A استرالیا برای فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ پیوست.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، روز جمعه، ۲۹ شهریور، اعلام کرد که علیرضا فغانی در فصل آینده فوتبال، به عنوان یکی از داوران استرالیایی، به کریس بیت، شون ایوانز و الکس کینگز دیوگر، داوران تمام‌وقت لیگ A استرالیا اضافه خواهد شد.

کریس نیکو، رئیس کمیته داوران این فدراسیون، با ابراز خوشحالی از پیوستن آقای فغانی به داوران استرالیایی گفت: «این افتخاری بزرگ برای ماست که داوری در حد و اندازه علیرضا فغانی به لیگ A استرالیا پیوسته است.»

آقای نیکو همچنین افزود: «بخت با ما یار بود که علیرضا فغانی و خانواده‌اش استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کردند. برای همین، تصمیم‌گیری برای ارائه پیشنهاد داوری به او برای ما بسیار آسان بود.»

آقای فغانی نیز در این باره گفت: «ترک وطن تصمیم بسیار بزرگی بود، اما هم‌چنان شاکرم که می‌توانم در یکی از لیگ‌های حرفه‌ای مطرح آسیا قضاوت کنم و همچنین فعالیت حرفه‌ای خود را در سطح بین‌المللی ادامه دهم.»

علیرضا فغانی متولد ۱۳۵۷ است و مشهورترین داور ایرانی که از سال ۲۰۰۸ وارد فهرست داوران بین‌المللی شد و فیفا از او برای داوری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ دعوت کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.