وزارت ورزش ایران خواستار مداخله وزارت خارجه برای برگزاری مسابقات کشتی شد
وزارت ورزش و جوانان ایران خواستار مداخله وزارت امور خارجه برای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در ایران شده است.

در پی تصمیم اتحادیه جهانی کشتی در مورد تعویق برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی به دلیل "بی‌ثباتی" در ایران، مسعود سطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان، از جواد ظریف، وزیر امور خارجه، خواسته است تا در تماس با سفیران چند کشور شرکت‌کننده در این مسابقه، آنان را در مورد اعزام کشتی‌گیران خود به ایران قانع کند.

به گفته سخنگوی وزارت ورزش و جوانان، آقای سلطانی‌فر گفته است که ایران "کشوری بزرگ، مقتدر و فرهنگی است" و تیم‌های کشتی فرنگی باید با "آسودگی خاطر" به این کشور سفر و در این مسابقات شرکت کنند.

طی دو روز گذشته، اعضای کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی با برگزاری نشستی در استانبول تصمیم گرفتند که به دلیل اعتراضات اخیر در ایران، شرایط این کشور برای میزبانی مسابقات جهانی کشتی فرهنگی امن نیست و تعدادی از کشورها گفته‌اند از اعزام تیم‌های خود به ایران خودداری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در پی انتشار این خبر، نهادهای ورزشی در ایران در تماس با اتحادیه جهانی کشتی کوشیدند تا نگرانی شرکت‌کنندگان در این مورد را برطرف کنند و زمینه را برگزاری این مسابقات فراهم آورند.

حسن رنگرز، سخنگوی فدراسیون کشتی گفته است که "هیچ محدودیتی برای برگزاری جام جهانی در کشور وجود ندارد و تمام مقدمات آن از جمله سالن رقابت‌ها، هتل و جوایز دلاری فراهم شده است."

به گفته آقای رنگرز اقدامات لازم صورت گرفته و محل اقامت ورزشکاران و سایرین رزرو شده است تا "یکی از باشکوه‌ترین میزبانی‌ها را داشته باشیم." او روز گذشته نیز گفته بود که هیچ محدودیتی برای برگزاری این مسابقات وجود ندارد هر چند به گفته او، مسابقات جام جهانی "یک رویداد درجه دو یا سه محسوب می‌شود."

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی ایران هم گفته است که "به تعویق افتادن مسابقات جام جهانی کشتی فرهنگی بیشتر شبیه یک توطئه علیه ورزش کشور است." او افزوده است که "ایران در سال‌های گذشته و امسال رویدادهای مهم ورزشی در سطح بین‌المللی را در اوج امنیت و اقتدار و بدون کوچکترین مشکلی میزبانی کرده است."

قرار بود رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در روزهای هفت و هشت آذر ماه جاری با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن دوازده هزار نفری آزادی تهران برگزار شود.

در این مسابقات تیم‌های روسیه، ایران، قزاقستان، کوبا، ازبکستان، گرجستان، ژاپن و چین حضور خواهند داشت. دو تیم مجارستان و ژاپن از شرکت در این مسابقات انصراف داده‌اند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.