رد پای هندبال ایران در بوندس‌لیگای آلمان 
پویا نوروزی‌نژاد، لژیونر هندبال ایران در بوندس‌لیگای آلمان است. او پس از حضور در تیم‌های برگیشر ها.ث.، گومرس‌باخ و گُپینگن، به تازگی به باشگاه کُبورگ پیوسته است. گفت‌وگویی با نوروزی‌نژاد درباره وضعیت فعلی او و نیز تیم ملی ایران.

پویا نوروزی‌نژاد در آستانه آغار چهارمین فصل فعالیت حرفه‌ای خود در هندبال بوندس‌لیگای آلمان است. این لژیونر ۲۷ ساله هندبال ایران پس از حضور در تیم ملی هندبال ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۵ جهان در قطر، توسط مربی نامدار هندبال آلمانی، مارتین شوالب، به آلمان انتقال یافت. نوروزی‌نژاد فعالیت خود در صحنه هندبال باشگاهی آلمان را با تیم برگیشر ها.ث. در بوندس‌لیگا آغاز کرد.

ایستگاه بعدی نوروزی‌نژاد به مدت یک فصل در پیراهن تیم شاف‌هازن، قهرمان لیگ کشور سوئیس بود. این هندبالیست سپس به تیم پرآوازه فا.اف.ال. گومرس‌باخ و بعد از آن نیز به تیم گُپینگن انتقال یافت. این ورزشکار حرفه‌ای که پست تخصصی‌اش در نقش بازیکن وسط یا بازیگردان است، پس از فعالیت چندین ماهه در لیگ هندبال سوئد، به تازگی به باشگاه کُبورگ پیوسته است. کُبورگ در فصل گذشته از لیگ پائین‌تر به بوندس‌لیگا صعود کرد و با به خدمت گرفتن این هندبالیست ایرانی، به دنبال حفظ بقای خود در فصل آینده بوندس‌لیگا است.

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.