رئیس بارسلونا: لیونل مسی اینجا بازنشسته می‌شود
لیونل مسی (سمت راست) آخرین قرارداد بارسلونا را در سال ۲۰۱۷ امضا کرد
ژوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید، لیونل مسی "شغل و زندگی فوتبالی خود را در بارسلونا" پایان خواهد داد.

آقای بارتومئو خبرهایی که اخیرا منتشر شده و می‌گوید مسی نمی‌خواهد در بارسلونا بماند را رد کرد. او به شبکه مووی‌استار اسپانیا گفت: "ما با بازیکنان زیادی مذاکره می‌کنیم ولی مسی به ما گفت که می‌خواهد بماند. ضمن این که ما هم می‌خواهیم هرچه بیشتر از حضور او در تیم لذت ببریم."

قرارداد فوق ستاره ۳۳ ساله آرژانتینی سال ۲۰۲۱ منتقضی می‌شود. آخرین باری که مسی قراردادش را با بارسلونا تمدید کرد بندی در آن قرار داد که طبق آن در پایان هر فصل که بخواهد می‌تواند باشگاه را ترک کند. بارسلونا تنها باشگاهی است که مسی به صورت حرفه‌ای در آن بازی کرده‌است.

بارسلونا دیشب (یکشنبه ۵ ژوئیه) موفق شد ۱-۴ ویارئال را شکست دهد و مانع از بیشتر شدن فاصله با رئال مادرید شود. در این مسابقه لیونل مسی دو پاس گل داد. او به این ترتیب رکورد پاس گل‌های این فصل خود را به عدد ۱۹ رساند و با رکورد خودش در فصل ۲۰۱۰-۱۱ مساوی کرد.

مسی در آن مسابقه دو بار فرصت گلزنی نیز داشت. او یک بار دروازه حریف را باز کرد اما پس از بازبینی ویدئویی داور گل را آفساید اعلام کرد. در آخرین لحظات بازی نیز مسی یک ضربه ایستگاهی زد که توپ به تیر دروازه برخورد کرد.

مسی

رئال اکنون و در فاصله چهار بازی مانده به پایان رقابت‌ها با ۴ امتیاز اختلاف، صدرنشین لالیگا است. به عبارت دیگر بارسا در صورتی بختی باری قهرمانی دارد که این تیم دست‌کم در دو بازی امتیاز از دست دهد. رئال مادرید در آخرین بازی با تک گل سرخیو راموس، یک بر صفر مقابل اتلتیک بیلبائو پیروز شد.

در آن مسابقه یک ضربه پنالتی با استفاده از تکنولوژی بازبینی ویدئویی برای رئال گرفته شد، در حالی که داور صحنه‌ای که بازیکنان بیلبائو مدعی بودند خطای پنالتی رخ داده است را نگرفت.

بارتومئو گفت: "بازی در بیلبائو را دیدم و با این که نمی‌خواهم این حرف را به زبان بیاورم، تکرار می‌کنم تکنولوژی بازبینی ویدئویی آن چیزی نیست که قرار بود، باشد."

"پس از شروع مجدد لیگ به دنبال وقفه‌ای که بحران کووید-۱۹ به وجود آورد، شرایط مساوی نیست. این موضوع در نتایج منعکس می‌شود و به نظر می‌رسد که شرایط همیشه به نفع یک تیم است."

در پاسخ به این ادعا زین‌الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید گفت از پاسخ دادن به منتقدانی که پیروزی‌های تیمش را زیر سئوال می‌برند "خسته" شده است.

در پایان هفته سی و چهارم لالیگا تیم‌های رئال مادرید (۷۷ امتیاز)، بارسلونا (۷۳ امتیاز)، اتلتیکو مادرید (۶۲ امتیاز) و سویا (۵۷ امتیاز) اول تا چهارم هستند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.