پردرآمدترین بازیکنان جهان در سال ۲۰۲۰؛ مسی اول شد، رونالدو در رتبه دوم ایستاد
لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا در صدر پردرآمدترین فوتبالیست‌های جهان مجله فوربز در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت.

این نشریه درآمد مسی را دست‌کم ۱۲۶ میلیون دلار تخمین زده است و در رتبه بعدی پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان کریستیانو رونالدو با ۱۱۷ میلیون دلار درآمد، قرار دارد.

دو نفر بعدی فهرست از باشگاه فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن هستند: نیمار ستاره برزیلی در رتبه سوم قرار دارد و کیلیان امباپه ستاره جوان فرانسوی پس از او ایستاده است.

سه بازیکن شاغل در لیگ برتر فوتبال انگلیس، محمد صلاح، پل پوگبا و داوید دخه‌آ نیز میان ۱۰ بازیکن پردرآمد جهان قرار دارند و همچنین گرث بیل، ستاره ولزی که در حال حاضر بیشتر وقتش را روی نیمکت رئال مادرید می‌گذراند.

بیل گرچه نمایش ناامیدکننده‌ای در فصل ۲۰-۲۰۱۹ فوتبال جهان داشته اما با ۲۹ میلیون دلار، هشتمین بازیکن پردرآمد جهان است. کاپیتان تیم ملی ولز با زین‌الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید به مشکل خورده است و در ۱۴ بازی اخیر رئال مادرید فقط دو بار به زمین رفته است.

محمد صلاح، مهاجم مصری لیورپول و پل پوگبا، هافبک فرانسوی منچستر یونایتد به ترتیب پنجم و شش هستند و داوید دخه‌آ، دروازه‌بان منچستر یونایتد با ۲۷ میلیون دلار در جایگاه دهم قرار دارد.

در این فهرست همچنین آنتوان گریزمان، مهاجم بارسلونا و تیم ملی فرانسه در رتبه هفتم ایستاده است و رابرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ که به اعتقاد بسیاری بهترین بازیکن جهان در فصل گذشته بود، نهم است.

سه بازیکن اول فهرست نسبت به سال ۲۰۱۹ بدون تغییر بودند اما کیلیان امباپه امسال خودش را از رتبه هفتم به چهارم رساند.

لیونل مسی، پردرآمدترین بازیکن جهان پیش از آغاز فصل جاری فوتبال اروپا می‌خواست بارسلونا را ترک کند اما چون هیچ تیمی نمی‌توانست بند فسخ ۷۰۰ میلیون یورویی قرارداد او را بپردازد، تصمیم گرفت دست‌کم یک فصل دیگر در بارسا بماند.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

مجله فوربز فهرست پردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و لیونل مسی، فوق ستاره بارسلونا عنوان پردرآمدترین بازیکن دنیا را بدست آورد. سه نفر اول فهرست نسبت به سال ۲۰۱۹ تغییر نکرده‌اند اما کیلیان امباپه امسال از رتبه هفتم به چهارم رسیده است. فهرست ۹ فوتبالیست پردرآمد جهان را ببینید:

Ein Beitrag geteilt von BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) am Sep 15, 2020 um 4:29 PDT

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.