رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس به دلیل صحبت‌هایش در مورد بازیکنان سیاه‌پوست استعفا کرد

گرگ کلارک، رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس به دلیل کلمات "غیر قابل قبولی" که در مورد بازیکنان سیاه‌پوست به کار برده بود، استعفا کرد.

آقای کلارک گفت بابت کلمات توهین‌آمیزی که نسبت به "فوتبالیست‌های رنگین‌پوست" به کار برد "عمیقا متاسف" است.

گرگ کلارک این گفته‌ها را در یک جلسه ویدئویی با وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا در مورد آزار و اذیت بازیکنان در شبکه‌های اجتماعی به زبان آورد. او گفته‌هایش را "زیان‌آور برای بازی ما" خواند.

انتقادات وقتی از آقای کلارک بیشتر شد که در رابطه با بازیکنان همجنس‌گرا گفت این "انتخاب زندگی" آن‌ها است و همچنین یک مربی به او گفته که زنان جوان فوتبالیست دوست ندارند که توپ‌های محکم به آن‌ها زده شود.

او همچنین گفت که در بخش فناوری اطلاعات فدراسیون فوتبال انگلیس "شمار افراد اهل جنوب آسیا بسیار بیشتر از کارمندان آفریقایی-کارائیبی" است به این دلیل که "آن‌ها علایق کاری متفاوتی" دارند.

در بیانیه فدراسیون فوتبال انگلیس نوشته شده: "تایید می‌کنیم که گرگ کلارک از سمت خود به عنوان رئیس ما کنار رفته است. هیات مدیره بلافاصله پیتر مک‌کورمیک را به عنوان رئیس موقت انتخاب کرد و فرآیند انتخاب و انتصاب رئیس جدید نیز آغاز خواهد شد."

آقای کلارک نیز به دنبال استعفای خود گفت: "کلمات غیر قابل قبول من مقابل پارلمان برای ورزش ما زیان‌آور بود و همین طور برای کسانی که به عنوان تماشاگر، بازیکن، داور و کادر اداری در این ورزش هستند. به این ترتیب تنها راهی که داشتم کناره‌گیری بود."

"من عمیقا ناراحت هستم که کلمات توهین‌آمیزی نسبت به بخش‌هایی از جامعه فوتبال به زبان آوردم و همین طور افراد سخت‌کوشی که در این رشته فعالیت می‌کنند."

در هنگام جلسه پارلمان، پس از این که یکی از نمایندگان به نام کوین برنان گفت از شنیدن حرف‌های آقای کلارک متاسف است، او عذرخواهی کرد.

برنان گفت که ادبیات کلارک در رابطه با بازیکنان سیاه‌پوست کمکی به فراگیرتر شدن حضور بازیکنان با نژادهای مختلف در فوتبال نمی‌کند و آلکس دیویس جونز، دیگر عضو کمیته هم اظهارات او را "منزجر کننده" خواند.

آقای کلارک قبلا گفته بود که باید کاری کرد فوتبال برای افرادی از نژادها و جوامع مختلف جذاب شود.

او در بیانیه‌ای که به مناسبت استعفایش منتشر کرد، گفت: "به عنوان فردی که عاشق فوتبال است و چند دهه به این ورزش خدمت کرده است، کار درست این است که منافع فوتبال را نسبت به هرچیزی مقدم بدانم."

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.